Korėjietiški autobusai

vasario 01 05:25 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Korėjiečiai – žmonės praktiški. Jų pagaminti autobusai – dažniausiai talpūs, galintys vežti maksimalų keleivių kiekį. Be to, Korėjos gamintojai, kaip ir kinai, pasižymi tuo, jog itin greitai sugeba perimti kitų gamintojų patirtį. Jie nė nebando išradinėti dviračio – kur kas paprasčiau įdiegti tai, ką jau pristatė Europos ar Japonijos gamintojai. Gal todėl palyginti neseniai į rinką atėjusiems Pietų Korėjos keleivinio transporto priemonių gamintojams pavyko atsistoti į vieną gretą su senaisiais Europos ir Azijos gamintojais bei pateikti rinkai techniką, kurios kainos ir kokybės santykis yra vienas iš palankiausių.

Pietų Korėjos automobilių gamybos pramonė aktyviai pradėjo plėtotis praėjusio amžiaus aštuntąjį dešimtmetį. Vienas iš svarbiausių sėkmingos plėtros veiksnių – sudarytos sutartys naudoti užsienietiškas technologijas (visų pirma – japoniškas ir vokiškas), taip pat automobilių ir jų agregatų gamyba pagal licencijas. Tokiu būdu Pietų Korėjos gamintojai pateikė rinkai kokybiškus gaminius, atitinkančius aukščiausius keleivinio transporto priemonėms keliamus reikalavimus. Tokiu plėtros variantu, kuris Pietų Korėjos automobilių gamybos pramonei pasirodė optimalus, pastaruoju metu seka ir Kinijos gamintojai.

Geriausias ir patikrintas užsienietiškas technologijas Pietų Korėjos kompanijos naudoja visų tipų bei klasių autobusams gaminti. Pavyzdžiui, daugelis „SsangYong“ technologijų „pasiskolinta“ iš „Mercedes-Benz“.

Vienas iš pagrindinių Pietų Korėjoje gaminamų autobusų privalumų – jų kaina. Ją korėjiečiai gali sumažinti naudodami pigesnę darbo jėgą. Be mažesnės kainos, korėjiečiai siūlo klientams ir platų autobusų priežiūros tinklą.

Pavažinėti korėjietiški autobusai ypač populiarūs Rusijoje, beje, ne tik Tolimųjų Rytų regione. Pasak juos eksploatuojančių įmonių vadovų, šie autobusai ekonomiški, patikimi, nesudėtinga jų priežiūra.

Korėjiečiai gamina įvairių markių bei tipų autobusus. Didžiausi Pietų Korėjos autobusų gamintojai – „Daewoo“, „Hyundai“, „SsangYong“ ir „Kia“. Pietų Korėjoje, taip pat ir kitose šalyse populiarūs mikroautobusai „SsangYong Istana“, „Hyundai Grace“, „Hyundai Starex“, „Kia Pregio“ ir kt. Tarp vidutinės klasės autobusų populiarūs „Hyundai County“, „Kia Cosmos“ ir kt.

Populiariausi didieji autobusai, skirti tarpmiesčio vežimams, yra „Daewoo BS“ ir „Hyundai Aero City“. Populiariausi turistiniai autobusai – „Kia GrandBird“, „SsangYong TransStar“.

Parengė Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.