Kur autobuse sėdėti saugiausia?

by admin | 21 kovo, 2014 4:17 am

Skaičiai mus lydi nuo pat gyvenimo pradžios – jau gimimo data paženklina mus vienokia ar kitokia skaičių kombinacija. Esama net mokslo, kuris tyrinėja skaičių reikšmes; jis vadinamas numerologija.

Ko gero, kiekvienas iš mūsų turime laimingų ar nelaimingų skaičių kombinacijas, kuriomis remiamės priimdami svarbius sprendimus. Tačiau prieš sėsdamiesi į autobusą, ne visada turėtume pasikliauti savo nuojauta ir pasirinkti vietą, pažymėtą labiausiai patinkančiu skaičiumi. Ji gali būti mirtinai pavojinga. Atlikti eksperimentai parodė, kurios vietos autobuse pavojingiausios ir kur keleiviams sėdėti saugiausia. Pateikiame jų rezultatus savo skaitytojams.

Avarijos – skirtingos

Autobusus ištinkančios avarijos esti skirtingos – jie verčiasi, patiria smūgius iš įvairų pusių. Įvairiais atvejais sunkiausias traumas patiria vis kitose vietose sėdintys keleiviai. Remdamiesi atliktais eksperimentais, pabandykite pasirinkti vietą, kurioje sėdintys keleiviai statistiškai nukenčia mažiausiai.

Mikroautobuso susidūrimas kaktomuša

Didžiausia tikimybė žūti 1, 3, 6, 7, 8 vietose sėdintiems keleiviams

Labai pavojingos vietos: 2, 4, 5

Saugiausios vietos: 13, 14, 15, 16, 17, 18

Smūgis iš kairės pusės

Didžiausia tikimybė žūti 12, 14, 16, 18, 20, 22 vietose sėdintiems keleiviams

Labai pavojingos vietos: 10, 11, 13, 15, 17, 19, 21

Saugiausios vietos: 3, 4, 5, 6, 7

Smūgis iš dešinės pusės

Didžiausia tikimybė žūti 2, 3, 4, 5, 6 vietose sėdintiems keleiviams

Labai pavojingos vietos: 1, 7, 8

Saugiausios vietos: 10, 22

Smūgis iš galo

Didžiausia tikimybė žūti 6, 7, 8, 9, 10 vietose sėdintiems keleiviams

Labai pavojingos vietos: 5, 11, 12

Saugiausios vietos: 1, 2, 21, 22

Remiantis tyrimais, nepavojingiausios vietos didžiuosiuose autobusuose – pirmosios sėdynės, jei jos sustatytos nugara į kelią. Tiesa, tokiu atveju galite nukentėti, jei priešais sėdintys keleiviai nebus prisisegę saugos diržų; jie dideliu greičiu trenksis į jus.

Jei sėdynės sustatytos taip, kad keleivis sėdi veidu į kelią, dvi pirmosios eilės yra pavojingiausios. Pavojinga sėdėti ir galinėse autobuso sėdynėse, ypač trijose vidurinėse, kadangi jos neturi porankių. Tačiau jei keleivis prisisegęs saugos diržais, sunkių pasekmių jam pavyks išvengti.

Ne itin pavojingos, tačiau nepatogios vietos antroje salono pusėje, įtaisytos ant autobuso ratų. Jei keliaujate toli, stenkitės nesėsti ir arti sanitarinio mazgo – jei keleiviai naudojasi autobuse įrengtu tualetu, ypač karštą vasaros dieną, ne itin malonaus kvapo paprastai nepavyksta išvengti…

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/kur-autobuse-sdti-saugiausia/