by Lina | 7 lapkričio, 2024 12:15 pm
Lapkričio 13 d. Aplinkos ministerija kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kviečia į XVIII Lietuvos urbanistinį forumą „15 minučių miestas: sprendimai tvariam augimui?“. Renginys vyks Vilniuje, „Dūmų fabriko“ erdvėje (Dūmų g. 5), kur diskutuosime apie tai, kaip turi keistis miestai, kad jie ne tik taptų patogūs miestiečiams, bet ir prisidėtų prie miestų ekonomikos stiprinimo bei būtų atsakas į didžiausią šimtmečio iššūkį – klimato krizę.
Pagrindiniai forumo akcentai
Šiandieniniai miestai dažnai nėra patogūs gyventi: kai kurias vietas pasiekti įmanoma tik automobiliu, nes trūksta alternatyvų, tokių kaip viešasis transportas, dviračių takai ar pėsčiųjų maršrutai. Dėl to gyventojai priversti kvėpuoti užterštu oru ir susidurti su vis didesniais aplinkos iššūkiais.
Ieškant konkrečių sprendimų į šias miestų problemas, forume gilinsimės į „15 minučių miesto“ koncepciją – miesto viziją, kurioje visos pagrindinės gyvenimo vietos ir paslaugos, tokios kaip darbas, mokslas ar laisvalaikis, būtų pasiekiamos per 15 minučių pėsčiomis arba dviračiu. Toks miestas ne tik patogus gyventojui, bet ir ekonomiškai stiprus bei atliepiantis šiuolaikinio žmogaus poreikius. Forume dalyvausiantys svečiai iš Danijos – miesto planavimo ekspertai Morten Jensen ir Curt Liliegreen – pasidalins užsienio valstybių patirtimi, kur tokie sprendimai jau sėkmingai taikomi. Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas ir Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos valdybos narys Robertas Dargis kalbės apie tvaraus miesto augimo prielaidas Lietuvoje, o Vilniaus miesto vyriausioji architektė Laura Kairienė aptars urbanistinius iššūkius, su kuriais susiduria sostinė.
Pirmojoje diskusijoje „Kaip kuriame subalansuotą miestą šiuolaikiniam žmogui?“ kalbėsime, kaip technologijos ir duomenys padeda geriau suprasti miestiečių poreikius ir kaip panaudojant juos galime planuoti augančius ir socialiai įtraukius miestus. Savo įžvalgomis dalinsis Vilniaus miesto vyriausioji architektė Laura Kairienė, Lietuvos NT plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius ir kiti miesto plėtros ekspertai.
Klimato kaitos iššūkiai miestams
Miestas siekiantis išlaikyti konkurencingumą bei užtikrinantis aukščiausią gyvenimo kokybę turi nuolat prisitaikyti prie naujų iššūkių. Apie tai, kaip keitėsi Lietuvos miestai ir jų planavimas, antroje renginio dalyje aptars Vilnius Tech Urbanistikos katedros vedėja doc. dr. Inesa Alistratovaitė-Kurtinaitienė.
Ne tik praeityje, bet ir šiandien miestai yra apsupti įvairių iššūkių, o didžiausias jų – klimato krizė, skatinanti iš esmės permąstyti miestų planavimo principus. Antroje renginio dalyje klimato politikos ekspertė dr. Judita Liukaitytė-Kukienė nagrinės, kodėl ir kaip miestai turi keistis, kad galėtų prisitaikyti prie klimato kaitos iššūkių. Šis reiškinys Lietuvoje jau sukelia vis dažnesnius ir intensyvesnius poplūdžius – po stiprių liūčių užtvindomos didžiųjų miestų gatvės. Apie būdus, kaip transformuoti miestus ir jų erdves, kad jie atlieptų šiuolaikinių iššūkius ir užtikrintų aukščiausią gyvenimo kokybę gyventojams, kalbės architektas, urbanistas, KCAP partneris Jeroen Dirckx. O tvarumo iššūkius aptarsime diskusijoje „Kiek kainuos miestų (ne)prisitaikymas ateities iššūkiams?“. Kartu su architektais, nekilnojamojo turto plėtros ir draudimo sektoriaus atstovais analizuosime, kaip prisitaikymo sprendimai gali paveikti miesto konkurencingumą ir gyventojų gyvenimo kokybę. Savo įžvalgomis diskusijoje dalinsis aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Lietuvos draudikų asociacijos direktorius Andrius Romanovskis ir kiti miestų tvarumo ekspertai.
Kviečiame dalyvauti gyvai ar internetu!
Registracija į forumą vyks iki lapkričio 11 d. Užsiregistruoti reikia čia[1].
Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per „Delfi“. Transliacijos nuoroda bus paskelbta lapkričio 12 d.
Forumo programą rasite čia[2].
Aplinkos ministerijos informacija
Linos Jakubauskienės nuotrauka
Source URL: http://ebus.lt/kvietimas-i-lietuvos-urbanistini-foruma-15-minuciu-miestas-sprendimai-tvariam-augimui/
Copyright ©2024 Ebus.lt unless otherwise noted.