Lenkijoje – pirmasis vandenilinis autobusas

by Lina | 26 liepos, 2022 3:52 am

Pirmąjį vandenilinį autobusą „Solaris Urbino 12 Hydrogen“ Lenkijoje išsinuomavo Konine esanti viešojo transporto operatorė „Miejskie Zakłady Komunikacji“ [MZK].

„Solaris Hydrogen“ darbo dienomis ir šeštadieniais nuvažiuos apie 300 kilometrų, o sekmadieniais ir švenčių dienomis – apie 200 kilometrų. Vandeniliu varomas autobusas veš keleivius 50, 52, 54, 56 ir 59 maršrutų autobusais. Degalų papildymas vyks tam skirtoje mobilioje degalų pylimo stotyje, esančioje jėgainės ZE PAK S.A. patalpose Konine, Przemysłowa gatvėje.

„Solaris“ nurodo, kad Aukštutinės Silezijos metropolinė zona ketina įsigyti 20 tokio tipo autobusų. Poznanės miestas įsipareigojo nupirkti 25, o Krokuva – iki 150 vienetų vandeniliu varomų transporto priemonių.

„Be jokios abejonės, autobusai su vandenilio kuro elementais yra viešojo transporto ateitis. Ateitis, kuri šiandien Konine tampa realybe. Drąsiai, bet suvokdami savo atsakomybę, pradedame eksploatuoti vandenilinę transporto priemonę, nes daugelis operatorių ir valdžios institucijų, atsakingų už viešąjį transportą Lenkijoje, laukia, kad pasimokytų iš mūsų patirties“, – sako Magdalena Przybyła, bendrovės „MZK Konin“ generalinė direktorė.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/lenkijoje-pirmasis-vandenilinis-autobusas/