Lenkijos Respublikos kelių transporto įstatymo pakeitimai

rugsėjo 12 04:13 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Primename, kad įsigalioję Lenkijos Respublikos kelių transporto įstatymo pakeitimai, be kita ko, numato reikšmingą sankcijų sugriežtinimą už tam tikrus pažeidimus.

 

 

Pavyzdžiui, už važiavimą be kelionės leidimo, taip pat už kabotažinį vežimą, bauda sieks 12 tūkst. zlotų (anksčiau buvo 10 tūkst. zlotų), tuo tarpu nuobaudos už neteisingą kelionės leidimų pildymą neaptariamos – tokiais atvejais laikoma, kad kelionės leidimo neturima. Trukdymas atlikti patikrinimą arba jo atsisakymas gali užtraukti 12 tūkst. zlotų baudą (buvo 10 tūkst. zlotų). Baudos už važiavimą kelių transporto priemonėmis viršijant didžiausiąją leidžiamąją masę nustatomos nuo 500 iki 10 tūkst. zlotų, viršijant leidžiamus matmenys – nuo 1 tūkst. iki 5 tūkst. zlotų.

Be to, pagal minėtą įstatymą gali būti taikomos nuobaudos už pažeidimus, kuriems iki šiol Lenkijos Respublikos kelių transporto inspekcija netaikė sankcijų, pvz., už 10 vairuotojo darbo valandų viršijimą, kai darbas, nors ir dalinai, atliekamas nakties metu.

Svarbūs pakeitimai yra įvairiarūšio (intermodalinio) transporto atveju – siuntėjas privalės parengti ir pateikti vežėjui deklaraciją, kurioje bus tiksliai nurodyta konteinerio arba keičiamo kėbulo masė. Vežėjas, įgaliotos kontrolės įstaigos (pvz., Kelių transporto inspekcijos) prašymu, turės pateikti tokią deklaraciją.

Su pakeitimais galima susipažinti čia:

http://www.linava.lt/wp-content/uploads/2018/09/PL-baudos-originalas.pdf

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka