Lenktynių trasoje – galingiausias galaktikoje autobusas

liepos 29 04:30 2018 Spausdinti straipsnį Įdomybės Lankytojai Muziejus

Netoli nuo nedidelio Vengrijos miestelio Polgaro kasmet vyksta automobilių festivalis. Programos „vinis“ – senų automobilių važiavimas į kalną. Įprastai čia dalyvauja skirtingais metais pagaminti sportiniai automobiliai, o šiemet prie jų prisijungė ir 1981-aisiais pagamintas „Ikarus 260“.

 

 

 

 

Ant autobuso puikuojasi užrašas „The strongest bus of Galaxy“ (Galingiausias Galaktikos autobusas). Jį iš seno autobuso pasigamino Toni Beke. Tarp visų jo perdarytų transporto priemonių „Ikarus“ – pats originaliausias.

Iš išorės jis beveik nesiskiria nuo senojo ikaruso, kuris buvo gaminamas nuo 1971 iki 2002-ųjų. Išliko tipiška geltona spalva, ir senos durys. Tačiau iš salono išimta didžioji dalis sėdynių, prie vieno iš langų pritvirtinti papildomi radiatoriai ir didžiulė dėžė, kurioje slepiasi didelių gabaritų 10 l variklis „Raba D10“. Jo standartinis galingumas – šiek tiek mažiau nei 200 AG. Senajame „Ikarus“ sumontuotas variklis pasiekia 700 AG. Sumontuota ir sustiprinta pavarų dėžė bei autobuso tiltai, galingesni stabdžiai.

Autobusas buvo perdarytas 2016-aisiais ir nuo tada dalyvauja įvairiuose pasirodymuose. Traktorių šou jis tempė paskui save sunkų krovinį. O šiais metais „The strongest bus of Galaxy“ tiesiog užskrido į kalną. Kaip tai atrodė, galite pamatyti čia:

https://youtu.be/62TqyMO6cxg

 

eBus.lt

Organizatorių nuotraukos

 

  • apie-ikar3
  • apie-ikar
  • apie-ikar1
  • apie-ikar2