LIAZ- su Euro 6 varikliu

gegužės 06 04:32 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Keleivinio transporto priemonių parodoje „Autobusų pasaulis 2011“, vykusioje Rusijos mieste Kolomnoje, LIAZ pristatė miesto autobusą su MAN suspaustas gamtines dujas naudojančiu varikliu, atitinkančiu Euro 6 standartus ir automatine pavarų dėže ZF „Ecolife“.

Žemagrindis LIAZ-5292 – 11 990 mm ilgio, 2500 mm pločio ir 3140 mm aukščio. Transporto priemonė pritaikyta žmonėms su negale, įrengta rampa įvažiuoti neįgaliųjų vežimėliams bei vadinamoji „knilingo“ sistema, kuomet transporto priemonė, privažiavusi prie stotelės, šiek tiek pasvyra.

Pasak gamintojų, naujasis LIAZ į aplinką išmeta apie 60 proc. išmetalų mažiau, nei syzeliniai analogai, ir tai yra vienas iš ekologiškiausių autobusų ne tik Rusijoje, bet ir pasaulyje. Be to, šio autobuso eksploatacija kainuoja pigiau.

Autobuso dizainas atitinka visus klietų poreikius: panoraminis stiklas, atidaromi langeliai šoniniuse stikluose, patogios keleivių sėdynės ir ergonomiškas vairuotojo krėslas.

Ypač daug dėmesio skirta keleivių saugumui: autobusų salone gali būti įrengta vaizdo kamera, kur įrašai kaupiami vadinamosiose juodosiose dėžėse. Salone įrengta palydovinė sistema GLONASS, kuri leidžia sekti autobuso buvimo vietą.

Parengė Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.