Lietuva ir Azerbaidžanas pasirašė susitarimą dėl tarptautinio vežimo keliais

by Lina | 23 gegužės, 2022 3:10 am

Susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas, šią savaitę kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos delegacija lankydamasis Baku, su Azerbaidžano skaitmeninės plėtros ir transporto ministru Rashadu Nabiyevu aptarė bendradarbiavimą logistikos ir krovinių gabenimo kelių, geležinkelių ir oro transporto srityse. Siekiant plėtoti ekonominius ryšius ir gerinti susisiekimą tarp abiejų šalių, vizito metu pasirašytas susitarimas dėl tarptautinio vežimo keliais. 

„Vertiname stiprėjančius Lietuvos ir Azerbaidžano ekonominius ryšius, esame partneriai transporto ir logistikos srityje, todėl tikimės, kad šalių susitarimas dėl tarptautinio vežimo keliais paskatins dar aktyvesnį dvišalį bendradarbiavimą, kelių transporto įmonių partnerystę. Lietuvos geležinkeliai ir Klaipėdos uostas galėtų užtikrinti sklandų Azerbaidžano krovinių gabenimą ir tapti Pietų Kaukazo regiono vartais į Europą“, – sakė viceministras J. Skačkauskas.

Remdamosi šiuo susitarimu dėl tarptautinio vežimo keliais, abi šalys numato plėtoti keleivių vežimą autobusais ir krovinių gabenimą krovininėmis transporto priemonėmis tarp Lietuvos ir Azerbaidžano tranzitu per valstybių teritorijas, taip pat į trečiąsias šalis ir iš jų.

Susitarime numatomos ir konkrečios bendradarbiavimo sąlygos. Pavyzdžiui, vienos iš šalių valstybės teritorijoje registruotos kelių transporto priemonės, vežančios keleivius ar krovinius, laikinai įvažiavusios į kitos valstybės teritoriją, bus atleidžiamos nuo muitų ir mokesčių tiek, kiek tai leidžiama pagal priimančiosios šalies teritorijoje galiojančius nacionalinės teisės aktus. Ši nuostata taikoma ir degalų naudojimui.

Susitikimuose su Azerbaidžano skaitmeninės plėtros ir transporto ministerijos, susisiekimo ir logistikos sektoriaus atstovais viceministras J. Skačkauskas taip pat kvietė Azerbaidžaną plėtoti tiesioginį susisiekimą oro skrydžiais tarp Vilniaus ir Baku, užmegzti bendradarbiavimą geležinkelių ir jūrų transporto srityse.

Susitikimų metu pažymėta, kad šiandieniniame geopolitiniame kontekste ypač perspektyvi transkaspijos geležinkelio koridoriaus, jungiančio Kiniją, Vidurinę Aziją, Azerbaidžaną, Turkiją su Vakarų Europa ir Skandinavijos šalimis, plėtra.

Naujų galimybių suteikia ir per Baltijos šalis tiesiama europinės vėžės geležinkelio linija „Rail Baltica“ – jau dabar iš Kauno intermodalinio terminalo į Beniliukso šalis ir Šiaurės Vakarų Vokietiją keliauja reguliarūs krovinių srautai. Šiemet planuojama atidaryti naują kryptį į Šiaurės Italiją.

Be to, Lietuva, būdama Europos Sąjungos narė, tvirtai remia transeuropinio transporto tinklo TEN-T plėtrą į Rytų partnerystės šalių transporto tinklą.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka 

Source URL: http://ebus.lt/lietuva-ir-azerbaidzanas-pasirase-susitarima-del-tarptautinio-vezimo-keliais/