Lietuva planuoja nuoseklią darnaus judumo miestuose plėtrą

gruodžio 11 04:55 2015 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

aut-vilniSusisiekimo ministerijos vadovaujama tarpžinybinė Darnaus judumo planų rengimo komisija pritarė 18-kos šalies savivaldybių pateiktoms Darnaus judumo planų rengimo užduotims, todėl jau artimiausiu metu prasidės planų rengimo procesas. Tai patvirtinta vakar Kaune vykusiame Darnaus judumo seminare, kuriame dalyvavo ir ekspertai iš Nyderlandų.

„Darnus judumas vis labiau suprantamas kaip darnios miesto sistemos koncepcijos dalis. Lietuva remiasi gerąja Europos Sąjungos šalių praktika ir nacionaliniu mastu planuoja nuoseklią darnaus judumo plėtrą didesniuose šalies miestuose“, – sakė susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas.

Seminaro dalyviai iš Nyderlandų teigiamai įvertino Lietuvos savivaldybių Darnaus judumo miestų planams pasirinktas sritis. Tai transporto sistemų pritaikymas žmonėms su specialiaisiais poreikiais, eismo saugos ir transporto saugumo didinimas mieste, intelektinių transporto sistemų, elektromobilių infrastruktūros, dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra, viešojo transporto kokybės gerinimas, efektyvesnis skirtingų transporto rūšių derinimas kelionėms mieste, automobilizacijos žalos mažinimo sprendimai.

Priemonės Darnaus judumo miestų planams įgyvendinti bus iš dalies finansuojamos ES lėšomis.

 

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka