Lietuviškas elektrinis autobusas bus pristatytas ir Jonavos gyventojams

rugsėjo 06 04:17 2013 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Rugsėjo 5-ąją į sostinės gatves išvažiavo pirmasis lietuviškas elektrinis autobusas „L-Bus“. Vilniuje jis veš keleivius iki rugsėjo 14-osios. Po to transporto priemonė važiuos į Kauną, kur ją galės išbandyti Laikinosios sostinės gyventojai. Rugsėjo 26-ąją autobusas atvyks į Jonavą, kur keturias dienas vežios šio miesto viešojo transporto keleivius.

„Pirmąjį lietuvišką elektrinį autobusą jonaviškiams žadame pristatyti rugsėjo 26-ąją, 11 valandą. Išsyk po pristatymo jis išvažiuos į miesto gatves“, – sako bendrovės „Jonavos autobusai“ direktorius Edmundas Mulokas.

Pasak įmonės vadovo, išbandydami naujas, modernias transporto priemones, Jonavos keleivių vežėjai žada apsispręsti, kurią kryptį rinktis atnaujinant transporto priemonių parką ekologiškais autobusais.

„Norime su naujausiomis transporto priemonėmis susipažinti iš arčiau. Šiuo metu svarstome, kokias alternatyvas tradiciniais degalais varomiems autobusams geriau pasirinkti – ar dujines, ar hibridines, ar elektrines transporto priemones. Manau, elektrinių autobusų privalumas yra tas, kad jiems nereikia ypatingos infrastruktūros, nereikia statyti degalinių, investuoti daug lėšų“, – sako E. Mulokas.

Pasak jo, nedideliam Jonavos miestui pakanka 240 kilometrų atstumo, kurį vieną kartą įkrautas nuvažiuoja „L-Bus“. „Tačiau sprendimą rinktis vienokias ar kitokias transporto priemones priimsime tik susipažinę su naujovėmis ir viską gerai apsvarstę“, – teigia E. Mulokas.

Pasak „L-BUS“ generalinio direktoriaus Marjano Mečkovskio, elektriniai autobusai kol kas gerokai brangesni nei dyzeliniai, tačiau eksploatuoti juos kainuoja gerokai pigiau. „Transporto priemones jau išbandė ne vieno Europos miesto vežėjai, ir visi atsiliepimai – teigiami“, – sako M. Mečkovskis.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.