Lietuviškas vairuotojo pažymėjimas užsienyje: klausimai bei atsakymai

vasario 04 07:09 2013 Spausdinti straipsnį Naujienos

Daug mūsų šalies piliečių keliauja po užsienio šalis, kiti – išvyksta dirbti ar net pradėti naują gyvenimą užsienyje, todėl kyla įvairiausių klausimų dėl Lietuvoje jiems išduoto vairuotojo pažymėjimo.

Galioja visoje Europoje

Lietuva yra Europos Sąjungos šalis, tad mūsų šalyje išduotas vairuotojo pažymėjimas galioja visose Europos Sąjungos šalyse, taip pat Europos ekonominės erdvės šalyse (Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje). Jį taip pat turėtų pripažinti prie 1968 metų Vienos konvencijos dėl kelių eismo prisijungusios valstybės, pavyzdžiui, Rusija, Baltarusija, Ukraina, tačiau prieš išvykstant būtina papildomai pasidomėti konkrečioje valstybėje galiojančia tvarka.

Ką daryti praradus?

Būnant užsienyje nutinka įvairių situacijų, žmonės lietuvišką vairuotojo pažymėjimą pameta ar dokumentą iš jų pavagia, todėl kyla nemažai klausimų, ką tokias atvejais daryti. Kaip elgtis, priklauso nuo konkrečios situacijos – ar esate trumpam išvykęs į užsienį, ar kitoje šalyje gyvenate nuolat; ar grįžtant iš užsienio jums reikės vairuoti transporto priemonę, ar vairuotojo pažymėjimas bus reikalingas tik grįžus į Lietuvą ir pan.

Jei, pavyzdžiui, būdami užsienyje praradote vairuotojo pažymėjimą ir norite savo automobiliu grįžti į Lietuvą, nedelsdami kreipkitės į artimiausią vietos policijos įstaigą, praneškite apie prarastą dokumentą ir paprašykite, kad jums išduotų pažymą, patvirtinančią, kad jį praradote. Vietoj prarasto pažymėjimo Lietuvos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje jums bus išduota konsulinė pažyma, kurią turėdami galėsite grįžti į Lietuvą vairuodami automobilį. Grįžus į Lietuvą, dėl naujo vairuotojo pažymėjimo turėsite kreiptis į valstybės įmonę „Regitra“. Naujas vairuotojo pažymėjimas į užsienio valstybes nesiunčiamas.

Jei automobilio vairuoti nereikia, apie prarastą vairuotojo pažymėjimą galima pranešti Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose, internetu „Regitros“ „Vairuotojų portale“ arba grįžus į Lietuvą informaciją apie tai pateikti vairuotojo pažymėjimo išdavimo paslaugas teikiančiame „Regitros“ padalinyje. Informaciją apie prarastus ir nebegaliojančius vairuotojo pažymėjimus „Regitra“ teikia policijai bei kitoms suinteresuotoms institucijoms, todėl papildomai kreiptis į policiją nereikia. Vairuotojo pažymėjimas, vietoj kurio išduotas naujas pažymėjimas, nustoja galioti, todėl juo naudotis – netgi suradus – nebegalima. Šis pažymėjimas turi būti grąžintas artimiausiam „Regitros“ padaliniui.

Jei nuolat gyvenate kitoje šalyje, tai, praradę Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą ir norėdami gauti naują, turite kreiptis į tos šalies, kurioje nuolat gyvenate, vairuotojo pažymėjimus išduodančią įstaigą.

Jei baigėsi galiojimas

Taip pat reikėtų elgtis, jei baigiasi/baigėsi Lietuvoje išduoto vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Jei nuolat gyvenate kitoje šalyje, tai toje šalyje ir reikia jį pasikeisti – kreiptis į tos šalies vairuotojo pažymėjimus išduodančią įstaigą.

Pakeisti vairuotojo pažymėjimą ar išduoti naują gali tik ta valstybė, kurioje asmuo nuolat gyvena.

O Lietuvos gyventojams, kurie trumpam vyksta į užsienį, visuomet vertėtų nepamiršti pasitikrinti, ar nesibaigia vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Jei baigiasi ir žinote, kad jo prireiks, naują iš anksto galima užsisakyti „Regitroje“.

Regitros informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.