Lietuvių gebėjimą vairuoti saugiai speciali programėlė vertina stipriu septynetu

spalio 07 03:56 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

aut-vairas (1)Daugiau nei 152 tūkst. kilometrų keliuose kartu su Lietuvos vairuotojais jau įveikusi saugaus eismo programėlė išmaniesiems įrenginiams „Vairuok saugiai“ daugiau nei trečdalį (35 proc.) visų analizuotų lietuvių kelionių automobiliu saugumo požiūriu įvertino aukščiausiu balu. 27 proc. visų kelionių buvo įvertintos 8–9 balais iš dešimties, 23 proc. – ketvertu-septynetu, o ketvirtadalis – žemesniu balu. Vidutinis vienai vairuotojo kelionei suteikiamas balas – 7,6. ERGO programėlę per dvi savaites savo išmaniuosiuose įrenginiuose įsidiegė daugiau nei 11 tūkst. šalies vairuotojų.

„Kartais net nedidelis žaidimas gali būti labai efektyvi saugumą keliuose didinanti priemonė greta sudėtingų ir brangių infrastruktūrinių sprendimų, todėl malonu pastebėti, kad ši bendra Susisiekimo ministerijos, LAKD ir ERGO „Vairuok saugiai“ iniciatyva ne tik tapo gana populiari tarp vairuotojų, bet ir demonstruoja faktą, kad vairavimo kultūra Lietuvoje kyla“, – pasidžiaugė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

„Vairuok saugiai“ programėlė leidžia vairuotojams kelionių automobiliu metu ją įsijungus įvertinti savo vairavimo saugumą. Programėlė fiksuoja greičio viršijimus, staigius stabdymus ar pavojingus pagreitėjimus. Atsižvelgusi į šiuos kriterijus, mobilioji aplikacija kelionę įvertina balais nuo 0 iki 10. Kuo vairuotojas kelyje pavyzdingesnis, tuo daugiau taškų jis surenka. Kelionė vertinama tik tuo atveju, jei jos metu įveikiamas ne trumpesnis nei 3 km atstumas.

„Toks aktyvus programėlės naudojimas gerąją prasme nustebino mus pačius – vos per pora savaičių ją į savo išmaniuosius telefonus parsisiuntė ir įsidiegė tiek vairuotojų, kiek kaimyninėje Latvijoje panašų sprendimą išbandė per visus metus. Įsijungę programėlę bendrai Lietuvos vairuotojai nuvažiavo maždaug tiek kilometrų, kiek tektų įveikti norint 250 kartų suvažinėti pirmyn-atgal nuo Vilniaus iki Klaipėdos“, – sako Saulius Jokubaitis, „ERGO Insurance SE“ Lietuvoje generalinis direktorius.

Anot S. Jokubaičio, programėlė iš tiesų skatina vairuotojus vairuoti saugiau – gan didelė dalis jų kelionių yra įvertinama aukščiausiu balu, o tai daugeliu atvejų lemia žinojimas, kad kiekvienas greičio pedalo spustelėjimas, neatsargus manevras yra fiksuojamas ir atsiliepia galutiniam vairuotojo įvertinimui. Kartu S. Jokubaitis pažymi, kad saugaus vairavimo požiūriu Lietuvos vairuotojams dar yra kur tobulėti, o programėlės fiksuojamų balų vidurkis tikrai gali būti aukštesnis.

Iniciatyvos „Vairuok saugiai“ ambasadorius, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras sako, nors ir turintis 26 metų vairavimo patirtį, vis tik esantis tik žmogus, todėl visiškai išvengti taisyklių pažeidimų ar nebūtinai saugių manevrų kelyje jam taip pat pavyksta ne visuomet.

„Norėčiau manyti, kad kelių eismo taisyklių nepažeidžiu pernelyg dažnai, tačiau turbūt pasitaiko visko. Daugiausiai kritikos sau turėčiau dėl greičio viršijimo – ypač tuomet, kai tenka kur nors skubėti. Tokiais atvejais paprasčiausiai užsimiršti ir net nepajunti, kaip stipriau paspaudi greičio pedalą, todėl išties gerai, kai yra, kas primena, jog reikėtų šiek tiek „pristabdyti arklius“. Mane asmeniškai susimąstyti taip pat priverčia vaizdai, kuomet pravažiuoji pro įvykusią avariją, sulamdytus automobilius – tai suveikia kaip savotiškas šaltas dušas“, – sako G. Liaudanskas-Svaras.

Atlikėjo manymu, kad Lietuvos keliuose taptų saugiau, pirmiausia reikia keisti vairuotojų mentalitetą ir, nors tokie pokyčiai jau vyksta, jiems reikia daugiau laiko.

„Vairavimo kultūra yra pačių vairuotojų kultūros atspindys. Visai visuomenei reikia suvienyti pastangas, kad situacija keistųsi į gera. Teigiamų postūmių yra nemažai – jei palygintume dabartinę situaciją keliuose su tokia, kokia ji buvo prieš dešimt metų ar daugiau, tai tikrai pamatytume akivaizdžius skirtumus. Džiaugiuosi, kad vis labiau artėjame prie vakarietiškos vairavimo kultūros, tačiau tikrai dar turime, kur pasistūmėti“, – sako G. Liaudanskas-Svaras.

Vairuotojams rugsėjį pristatyta „Vairuok saugiai“ programėlė yra platesnės „ERGO Insurance“ Lietuvoje, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos iniciatyvos, kuria siekiama skatinti saugaus vairavimo kultūrą šalyje, dalis. Šiemet ERGO taip pat pasirašė Saugaus eismo memorandumą, kuriuo dar labiau sustiprino savo pasiryžimą prisidėti gerinant saugaus eismo situaciją Lietuvoje. Saugaus eismo skatinimas jau daugelį metų išlieka viena iš pagrindinių bendrovės socialinės veiklos krypčių.

Saugiai vairuoti skatinančią programėlę „Vairuok saugiai“ nemokamai parsisiųsti ir įsidiegti gali visi išmaniųjų telefonų su „Android“ ir „IOS“ programine įranga turėtojai. Norint naudotis programėle tereikia, kad telefone veiktų GPS ir mobiliojo interneto ryšys.

Papildomą motyvą vairuoti saugiai programėlės naudotojams suteikia galimybė gauti nuolaidą ERGO transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomajam draudimui įsigyti. Tam iš viso aplikacijoje reikia surinkti 100 taškų. Važiuojant nepriekaištingai tai galima padaryti vos per dešimt kelionių.

 

ERGO informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka