Lietuvoje – daugiau paskatų naudotis elektromobiliais

gegužės 23 03:45 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

elektr-solarisVilniaus miesto savivaldybėje įvyko apskritojo stalo diskusija „Elektromobilių įkrovimo prieigų tinklo kūrimas Lietuvoje: planai ir tendencijos“.

 

 

 

 

Diskusijos metu savo patirtimi ir įžvalgomis dalijosi ekologiško transporto srities profesionalai ir specialistai. „Šios diskusijos tikslas – sukurti patogų, paprastą naudoti ir lengvai pasiekiamą elektromobilių infrastruktūros – įkrovimo stotelių – tinklą. Tikimės, kad visos intensyvios ir konstruktyvios diskusijos atvers kelią į kur kas platesnio masto elektromobiliams skirtos infrastruktūros plėtrą“, – sakė SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Diskusijoje dalyvavo LR Susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, „Lietuvos energijos“ atstovai, o taip pat – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų miestų savivaldybių bei verslo įmonių atstovai. Elektrinis transportas – modernaus miesto dalis Apskritojo stalo diskusijos metu buvo aptartas naudojimosi elektromobiliais skatinimas, jų nauda miesto transporto sistemai ir ekonomikai.

Diskusijos dalyviai pasidalijo sukaupta patirtimi, aptarė geruosius elektromobilių infrastruktūros diegimo pavyzdžius bei analizuotas įkrovimo stotelių poreikis, jų įrengimo vietų parinkimas, aptartos galimybės kurti vieningą visos Lietuvos elektromobilių stotelių tinklą. „Ieškome ir ieškosime sprendimų, kaip sukurti gyventojams patogią elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą – tokią, kuri pagaliau tikrai skatintų Vilniaus ir visos Lietuvos gyventojus atsigręžti į ekologišką ateities transportą“, – teigė Vilniaus miesto mero pavaduotojas Linas Kvederavičius.

Elektromobiliais jau domisi daugelis Nors elektromobiliai pasaulyje jau seniai nebėra naujovė, Lietuvoje jie dar tik važiuoja pirmuosius tikrus kilometrus, o jų įkrovimo prieigų tinklo kūrimas tik įgauna pagreitį. 2015 m. balandžio mėn. duomenimis, Lietuvoje iš viso buvo registruoti vos 104 elektromobiliai, o per metus jų skaičius išaugo daugiau nei dvigubai – iki 222 elektromobilių.

„Šie skaičiai tik įrodo, kad visuomenė aktyviai domisi ekologišku ir aplinkai draugišku transportu, ir jį labai vertina. Todėl miestai privalo neatsilikti nuo modernėjančios visuomenės poreikių ir prisidėti prie ekologiškų transporto priemonių naudojimosi skatinimo. Tuo labiau, kad elektromobiliai ilgainiui taps tikrai neatsiejama modernaus miesto dalis“, – sakė L. Kvedaravičius. Prie elektromobilių ir ekologiško transporto populiarinimo aktyviai prisideda ir Vilniaus miesto savivaldybė bei jos įmonės. „Susisiekimo paslaugos“ artimiausiu metu planuoja įrengti elektromobilių krovimo stoteles savo prižiūrimose automobilių statymo aikštelėse – požeminėje aikštelėje Gedimino pr. 9A ir daugiaaukštėje aikštelėje Tilto g. 14.

Vilniustransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka