„Lietuvos geležinkeliai“ ir „Susisiekimo paslaugos“ pasirašė ketinimų protokolą

lapkričio 11 03:54 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

automotriseStiprėja bendradarbiavimas tarp vienų didžiausių keleivinio transporto įmonių – praėjusį penktadienį pasirašytas ketinimų protokolas tarp AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“. Ketinimų protokolo pagrindu bus nagrinėjamos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės, kurių pagrindu būtų kuriamas sprendimas, apjungsiantis keliones Vilniaus miesto viešuoju transportu bei „Lietuvos geležinkelių“ vietinio susisiekimo maršrutais, esančiais Vilniaus apskrityje.

„Tūkstančiai Vilniuje dirbančių, studijuojančių ir besimokančių žmonių gyvena už jos ribų ir į miestą atvyksta traukiniais. Tikimės, kad techninių galimybių analizė neužtruks, ir dienos šviesą greitai išvys vieninga keleivių ir bagažo vežimo Vilniaus mieste ir apskrityje sistema. Kokia ji bus, kalbėti dar anksti, tačiau šis ketinimų protokolas yra bendro darbo, siekiant įvertinti visas galimybes, pradžia“,– teigė Raimondas Burkovskis, AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus pavaduotojas–Keleivių vežimo direkcijos direktorius.

Daugiau galimybių palikti automobilį namie

Anot SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorės Modestos Gusarovienės, išnagrinėjus visus galimus techninius sprendimus vilniečiai ir sostinės svečiai galėtų ne tik patogiau keliauti Vilniaus mieste ir už jo ribų, bet netgi ir sutaupytų keliaudami.

„Kiekvienas nori sutaupyti laiko ir lėšų kasdieniams reikalams atlikti, ypač – kelionėms į miestą. Tai ir ketiname padaryti dirbdami išvien su „Lietuvos geležinkeliais“, kurių vietinio susisiekimo maršrutais kasdien naudojasi tūkstančiai vykstančių Vilniaus kryptimi. Todėl kartu dėsime visas pastangas, kad galėtumėme sujungti kelionių planavimo bei atsiskaitymo sistemas. Apie rezultatus kalbėti dar anksti, tačiau šis ketinimų protokolas yra bendro darbo, siekiant įvertinti visas galimybes, pradžia“, – sako M. Gusarovienė.

Planuojama, jog bus nagrinėjamos visos įmanomos techninės galimybės dėl vieningo sprendimo, kuriuo galės naudotis kiekvienas, keliausiantis Vilniaus miesto viešuoju transportu bei Vilniaus apskrityje esančiais „Lietuvos geležinkelių“ vietinio susisiekimo maršrutais.

 

Vilniustransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka