Lietuvos transporto infrastruktūrą siekiama pritaikyti neįgaliesiems

by Lina | 22 balandžio, 2016 3:37 am

apie-spec-poreikius[1]Susisiekimo viceministras Algis Žvaliauskas, vakar susitikęs su specialiųjų poreikių turinčių žmonių (SPTŽ) organizacijų atstovais, aptarė Lietuvos transporto infrastruktūros pritaikymo neįgaliesiems galimybes.

 

 

„Susisiekimo ministerija, aktyviai skatindama darnų judumą, naujus transporto infrastruktūros projektus derina su neįgaliaisiais. Kartu galime daug nuveikti, kad būtų užtikrintos specialiųjų poreikių turinčių žmonių galimybės keliauti“, – sakė susisiekimo viceministras A. Žvaliauskas.

Lietuvoje  maršrutais N. Vilnia–Kaunas ir N. Vilnia–Trakai kursuoja 10 elektrinių traukinių, kuriuose įrengti keltuvai neįgaliesiems, specialios vietos ir sanitariniai mazgai, pagalbos mygtukai traukinio personalui iškviesti. Informacija šiuose traukiniuose pateikiama Brailio raštu. SPTŽ poreikiams pritaikyti dar 3 traukiniai kursuoja tarptautiniu Vilnius–Minskas ir vietiniais Lietuvos maršrutais. Juose įrengtos ir specialios vietos vaikų vežimėliams su tvirtinimo įranga, sėdimos vietos lydintiems asmenims. Šiemet AB „Lietuvos geležinkeliai“ ketina įsigyti naujus 7 dyzelinius ir 3 elektrinius traukinius, kuriais neįgalieji galės patogiai keliauti maršrutu Vilnius–Klaipėda.

Bendrovė turi 5 mobilius keltuvus Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos geležinkelio stotyse ir sostinės oro uoste, ir dar šiais metais planuoja jų įsigyti mažesnėms stotims, kuriose sustoja traukiniai be platformų ar keltuvų neįgaliesiems.

VĮ Lietuvos oro uostai infrastruktūra taip pat pritaikoma žmonėms su negalia. Kad būtų patogiau, neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietos kiekviename šalies oro uoste įrengtos arčiausiai terminalo esančiose aikštelėse. Pernai rekonstravus Palangos ir Kauno filialų trumpalaikio automobilių stovėjimo aikšteles, SPTŽ automobiliams skirta daugiau stovėjimo vietų, aikštelės pažymėtos horizontaliuoju ir vertikaliuoju ženklinimu. Terminalų prieigose įrengti pagalbos iškvietimo punktai (Vilniuje – 3, Kaune – 2, Palangoje – 2).

Infrastruktūros, susijusius su SPTŽ susisiekimo gerinimu, darbus kasmet vykdo ir AB „Smiltynės perkėla“. Senojoje perkėloje įrengti patogūs privažiavimai prie kasų, tualetas, užtikrintas patogus įvažiavimas/išvažiavimas į/iš keltą (-o) žmonėms su neįgaliojo vežimėliu, mašinų stovėjimo aikštelėje numatytos specialios vietos automobiliams. Naujojoje perkėloje infrastruktūra taip pat pritaikyta SPTŽ: įrengti priėjimai prie kasų su pakilimo ir nusileidimo takeliais (su turėklais), bilietų skenavimo vietos pritaikytos žmonių su neįgaliojo vežimėliu patekimui į keltus.

2014 m. įsigytame laivo-kelto „Smiltynė“ keleivių salone įrengtos specialios vietos SPTŽ ir juos lydintiems asmenims, atskiros vietos neįgaliųjų vežimėliams transportuoti.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos vykdomi  valstybinės reikšmės kelių rekonstravimo ir plėtros projektai taip pat įgyvendinami atsižvelgiant į SPTŽ poreikius.

 

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2016/04/apie-spec-poreikius.jpg

Source URL: http://ebus.lt/lietuvos-transporto-infrastruktura-siekiama-pritaikyti-neigaliesiems/