Lietuvos vežėjai pareiškė padėką prezidentei Daliai Grybauskaitei

spalio 06 04:11 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos
Lietuvos vežėjų sąjunga (LVS) padėkojo ir pagerbė prezidentę Dalią Grybauskaitę už jos pastangas telkiant pilietines iniciatyvas bei pagalbą įveikiant pandemijos ir karantino pasekmes. Prezidentė apdovanota LVS Garbės legiono ženklu, kuris teikiamas nusipelniusiems Lietuvai ir nepabūgusiems iššūkių visuotinės grėsmės akivaizdoje.

„Sužinojome, kad prezidentės iniciatyva yra akumuliuojamos lėšos, kuriama aprūpinimo ir pagalbos sistema. Nušvito viltis, kad gydytojai ir ligoniai gaus reikiamą pagalbą. Aktyvi prezidentės veikla mums suteikė pasitikėjimo savo jėgomis ir nuteikė produktyviam darbui – sutelkė daugiau nei 150 000 vien transporto sektoriuje dirbančių žmonių”, – savo kreipimesi į prezidentę D. Grybauskaitę rašo Lietuvos vežėjų sąjungos generalinis sekretorius Sigitas Žilius.
Asociacijos vadovas pabrėžė, kad pandemijos pradžioje daugelis buvo išsigandę – buvo jaučiamas pasimetimas ir nežinia. Dalis dirbančiųjų transporte pasitraukė į saviizoliaciją, tačiau didžioji dalis jų, suprasdama atliekamo darbo svarbą, sutankino savo gretas ir toliau dirbo – vairuotojai važiavo į kitas šalis, į nežinią, nors sunku buvo įvertinti, kas jų ten laukia. Sandėlių darbuotojai, mechanikai, muitinės tarpininkai, muitininkai – kiekviena dieną krovė krovinius, tvarkė dokumentus ir užtikrino nenutrūkstamą prekių judėjimą, kai Lietuviai labai trūko kaukių, dezinfekcinių skysčių, kitų kovos su pandemija priemonių.
Pasak S. Žiliaus, kartais atrodė, kad mūsų valstybė panašėja į dviratį be vairuotojo, lekiantį nuo kalno. Tokiomis sąlygomis reikėjo užtikrinti nenutrūkstamą tiekimo grandinę, kad nesutriktų maisto, medikamentų ar žaliavų tiekimas. Todėl vežėjus įkvėpė prezidentės D. Grybauskaitės drąsa bei ryžtas ir suteikė vilties, jog valstybe ir jos žmonėmis bus tinkamai pasirūpinta.
„Seginčią šį Garbės legiono ženklą mes Jus matysime net už tūkstančių kilometrų”, – linkėjo prezidentei LVS vadovas S. Žilius.
Apie LVS Garbės legiono ženklą
Garbės legiono ženklas Lietuvos vežėjų sąjungos prezidiumas Garbės legiono ženklo apdovanojimą įsteigė šių metų rugpjūtį. Juo apdovanojami drąsūs ir sąžiningi Lietuvai nusipelnę žmonės: diplomatai, įvairių sričių specialistai, įmonių vadovai, darbuotojai. Sidabrinį ženklą sukūrė dailininkė Ieva Žiliūtė, jame vaizduojami Gedimino stulpai, simbolizuojantys patriotiškumą ir meilę Lietuvai bei vairas, reiškiantis atsakomybę, pareigingumą, drąsą, tvirtybę bei ryžtą siekti tikslo. Juos juosia laurų vainikas – garbės ir šlovės simbolis. Ženklas auksuotas, dengtas tamsiai mėlyna emale.
Lietuvos vežėjų sąjungos informacija ir nuotrauka