„Linava” pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VGTU

balandžio 26 03:44 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Pastaruoju metu dirbančiųjų Transporto ir saugojimo sektoriuje skaičius didėja ir yra tvirtai perkopęs 100 tūkst. darbuotojų skaičių. Per metus buvo sukurta daugiau nei 7 tūkst. naujų darbo vietų. Šiandiena asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Tikimasi, kad tai padės užtikrinti tvarų sektoriaus augimą ir naujų darbo vietų kūrimą.

Paradoksalu, tačiau itin mobilus ir tarptautinis transporto ir saugojimo sektorius leidžia išlaikyti Lietuvoje nemažą dalį specialistų. Nuolatos stabiliai didėjantis jų poreikis ir dirbančiųjų skaičius rodo tvarią sektoriaus plėtrą bei naujų darbo vietų sukūrimą. Lietuvos statistikos departamento duomenimis pastaraisiais metais darbuotojų, dirbančių transporto ir saugojimo sektoriuje, skaičius padidėjo nuo 104,5 tūkst. iki 111,9 tūkst. Toks jų skaičius registruotas atitinkamai paskutiniuose 2015 ir 2016 m. ketvirčiuose.

Laikotarpis          Darbuotojų skaičius

2015 IV ktvrt.     104 466

2016 I ktvrt.        107 387

2016 II ktvrt.       109 083

2016 III ktvrt.      111 225

2016 IV ktvrt.     111 918

Vis tik transporto sektoriaus atstovai, nors tokį augimą vertina tik teigiamai, įžvelgia ir grėsmių. Augantis darbuotojų poreikis turi būti sprendžiamas jau dabar. Siekdami tolimesnio sėkmingo darbuotojų paruošimo bei sektoriaus plėtros, Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ ir Vilniaus Gedimino Technikos universitetas (VGTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

„VGTU yra vienintelis universitetas Lietuvoje, kuris turi transporto fakultetą. Čia sutelktas didžiausias šios srities mokslininkų potencialas. Sieksime, kad universitete būtų ruošiami maksimaliai transporto sektoriaus poreikius atitinkantys absolventai. Tikiu, kad bendradarbiavimas prisidės ir prie VGTU ir prie transporto sektoriaus augimo“,- teigia asociacijos „Linava“ prezidentas Erlandas Mikėnas.

„Šiuolaikinė ir kokybiška transporto infrastruktūra, patogi šalies geografinė padėtis, aukšta specialistų kvalifikacija lemia tai, kad transporto sektorius yra vienas iš svarbiausių Lietuvos ekonomikai. Norėdami ir toliau užtikrinti aukštą šios srities profesionalų rengimo kokybę VGTU, siekiame aktyviai bendradarbiauti su pramonės ir verslo atstovais. Tik bendras mūsų darbas gali užtikrinti tolimesnį Lietuvos transporto sektoriaus klestėjimą“, – sako VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Dar keletas svarbių bendradarbiavimo krypčių – moksliniai tyrimai bei karjeros dienos. Asociacija „Linava“ teiks VGTU užsakomuosius mokslinius tyrimus bei pristatys transporto sektorių studentams, užtikrins galimybę atlikti praktiką asociacijos narių įmonėse, informuos apie esančias karjeros galimybes. Taip pat asociacija „Linava“ nuolatos informuos apie specialistų poreikį bei teiks atsiliepimus apie narių įmonėse dirbančių absolventų karjerą, pasirūpins studentų pažintinėmis išvykomis į asociacijos narių įmones, kur bus galima praktiškai susipažinti transporto, pervežimų ir logistikos kasdienybe.

„Atsiradus tam tikriems iššūkiams ar problemoms, į viską reikia pažvelgti kaip galima plačiau, tuomet ir sprendimai būna akivaizdesni ir tikslesni. Net neabejoju, kad moksliniais tyrimais paremti duomenys bus itin naudingi sektoriui. Sinergija tarp verslo ir mokslo užtikrins inovacijas ir konkurencingumą. Be to, nuolatos augantis transporto sektoriaus darbuotojų skaičiui parodo, kad šis sektorius yra patrauklus ir konkurencingas. Siekiame, kad jis toks ir išliktų ateityje“,- teigė E. Mikėnas.

Sutartį pasirašė asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vytautas Milėnas ir VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas. Pasirašant sutartį taip pat dalyvavo asociacijos prezidentas Erlandas Mikėnas, viceprezidentas Rimantas Martinavičius ir sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis.

 

Linavos informacija ir nuotrauka