„Linavos” prezidiumo posėdyje – dėmesys draudimo problemoms

vasario 23 04:46 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Vasario 22 d. į posėdį rinkosi asociacijos „Linava“ prezidiumas. Dėl sausio-vasario mėnesiais vykusių regioninių susirinkimų prezidiumo nariai susirinko po ilgesnės pertraukos, tad teko spręsti nemažai klausimų.

 

Posėdis pradėtas nuo asociacijos sausio mėnesio finansinių rezultatų pristatymo. Vėliau pateikta prezidiumo nutarimų vykdymo ataskaita.

TIR skyriaus vadovas Heliodoras Giedrys pristatė TIR knygelių šių metų pardavimo rezultatus. Taip pat pristatytas TIR-EPD sistemos naudojimo mastas, kuris nuolatos auga, nes leidžia vežėjams sutaupyti laiko ir lėšų. Kalbėta ir apie laukiančius TIR sistemos pokyčius.

Pristatytas pasiūlymas diegti „Linavoje“ ISO kokybės vadybos ir aplinkosaugos standartus. Nutarta artimiausiu metu pradėti šių standartų diegimą asociacijoje.

Aptartas asociacijos „Linava“ vystomų paslaugų gerinimas ir nauji projektai. Kalbėta apie tarpininkavimą išduodant vizas, PVM ir akcizo grąžinimą, telekomunikacijų paslaugas, degalų pirkimą, draudimo pasiūlymus. Atkreiptas dėmesys, kad pavyksta pritraukti daugiau vežėjų, kurie naudojasi teikiamomis paslaugomis. Kalbėta apie ateityje numatytus paslaugų gerinimo darbus.

Kitu klausimu pristatyta Europos Sąjungos direktyva, kuri reglamentuoja privalomojo civilinės atsakomybės draudimą ir leidžia draustis tik transporto priemonės registracijos šalyje. Aptartos įmanomos galimybės pasiūlyti keisti ES direktyvą, kad būtų leidžiama draustis bet kurioje ES šalyje. Nuspręsta atlikti teisinę tokios galimybės analizę.

Iš karto po to svarstyta ir kita alternatyva, kuri leistų padidinti konkurenciją Lietuvos rinkoje ir atpigintų privalomo draudimo kainas, – draudimo bendrovės steigimas. Kalbėta apie studijos dėl draudimo bendrovės steigimo užsakymą. Pristatyti du pasiūlymai, vienas jų pasirinktas.

Vėliau prezidiumas priėmė sprendimą perspėti narius, kurie turi pradelstų ir negražinamų asociacijai skolų, nors yra apie tai informuoti su prašymu sumokėti skolas. Skirtas vieno mėnesio terminas atsiskaitymui. Priešingu atveju bus svarstoma galimybė pašalinti įmones iš asociacijos narių remiantis įstatų 5.14.2. punktu – narys ar kandidatas į narius nevykdo asociacijai prisiimtų finansinių įsipareigojimų.

Vėliau svarstyti narystės klausimai. Į asociaciją kandidatu priimta UAB „VV Group“.

Kalbėta ir apie dalyvavimą parodose bei sąlygas jose. Asociacija „Linava“ šiemet planuoja dalyvauti ir Lietuvos vežėjus pristatyti parodose Paryžiuje, Maskvoje, Miunchene, Odesoje, Teherane, Astanoje ir Taškente.

Posėdžio pabaigoje prezidentas Erlandas Mikėnas papasakojo apie buvusius ir laukiančius susitikimus su valstybinių institucijų atstovais.

 

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka