LTSA atnaujina egzaminavimo veiklą

gegužės 14 04:36 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) gegužės 18 d. atnaujina visų transporto sričių egzaminavimo veiklą.

 

 

Registracija į egzaminus (išskyrus Techninės apžiūros kontrolierių žinių patikrinimo, pramoginių laivų laivavedžių  bei vidaus vandenų transporto specialistų) vyks LTSA e. paslaugų svetainėje (Ūkio subjektų priežiūra IS „Vektra“) ir prasidės gegužės 14 d.

Egzaminavimas bus vykdomas grupėmis – egzamino datą ir tikslų laiką paskirs LTSA. Tuos asmenis, kurių egzaminai dėl įvesto karantino buvo atšaukti, kviečiame registruotis dar kartą.

Techninės apžiūros kontrolierių egzaminavimo tvarka

Techninės apžiūros kontrolierių žinių patikrinimo egzaminai bus vykdomi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Pagal tai, kuriame mieste planuojate laikyti egzaminą, prašymus ir dokumentus prašom siųsti elektroniniu paštu:

Vilniuje –  el. paštu vilnius.ltsa@ltsa.lrv.lt

Kaune –  el. paštu kaunas.ltsa@ltsa.lrv.lt

Klaipėdoje –  el. paštu klaipeda.ltsa@ltsa.lrv.lt

Šiauliuose – el. paštu siauliai.ltsa@ltsa.lrv.lt

Panevėžyje  –  el. paštu panevezys.ltsa@ltsa.lrv.lt

Techninės apžiūros kontrolieriai, pageidaujantys laikyti žinių patikrinimo egzaminą, turi pateikti:

Užpildytą ir pasirašytą nustatytos formos prašymą.

Medicininę pažymą.

Vairuotojo pažymėjimą (patvirtinantį, kad asmuo turi teisę vairuoti A, B ir C kategorijų transporto priemones).

Pažymą arba išrašą dėl teistumo (neteistumo).

Detalesnę informaciją rasite  čia.

Su asmenimis, pateikusiais prašymus laikyti egzaminą, susisieks LTSA specialistai ir informuos apie galimą egzamino datą ir laiką.

Motorinių pramoginių laivų laivavedžių  bei vidaus vandenų transporto specialistų egzaminavimo tvarka

Nuo 2020 m. gegužės 18 d. atnaujinamas motorinių pramoginių laivų laivavedžių ir vidaus vandenų transporto specialistų egzaminavimas.

Egzaminai bus vykdomi pagal grafiką:

https://ltsa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/vandens-transportas/vidaus-vandenu-transportas/vidaus-vandenu-transporto-specialistu-ir-motoriniu-pramoginiu-laivu-laivavedziu-egzaminavimas-1

Į egzaminą reikia registruotis iš anksto atsiunčiant prašymą ir dokumentus elektroniniu paštu (į Kauną – gintara.migliniene@ltsa.lrv.lt, į Klaipėdą – mardep@ltsa.lrv.lt arba paštu (A. Juozapavičiaus pr. 57, 102 kab. , 45262 Kaunas arba J. Janonio g. 24, 206 kab., 92251 Klaipėda). Atsiųsti dokumentų originalai bus grąžinti.

Laikantiems egzaminą pirmą kartą reikia pateikti:

Prašymą.

Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimą.

Vidaus vandenų transporto specialisto ir motorinių pramoginių laivų ir kitų motorinių plaukiojimo priemonių laivavedžio sveikatos pažymėjimą (Nr. 048-2/a) arba Jūrininko sveikatos pažymėjimą (Nr. 048-1/a).

Dvi 3 x 4 cm dydžio nuotraukas (atsinešti į egzaminą).

Ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą patvirtinantį dokumentą (egzaminą laikant eksternu).

Kursų baigimo pažymėjimą.

Valstybės rinkliavos sumokėjimo kvitą.

Saugumo reikalavimai visiems asmenims, atvykstantiems į egzaminus

Siekdami sumažinti viruso COVID-19 plitimo grėsmę prašome asmenų, kurie privalo būti saviizoliacijoje (pvz., po reisų), laikytis šio reikalavimo ir į egzaminus nevykti, kol nesibaigė saviizoliacijos laikas.

Kviečiame į egzaminavimo klasę atvykti likus mažiausiai 15 minučių iki egzamino.

Prie įėjimo į egzaminavimo klasę klientams bus matuojama temperatūra – jeigu ji viršys 37,3° C arba bus pastebėta, kad asmuo turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas), egzamino laikyti jam nebus leista.

Egzaminavimo patalpoje tarp asmenų bus išlaikomas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Aptarnaujami bus tik tie asmenys, kurie dėvės apsaugos priemones: veido kaukes arba respiratorius ir vienkartines pirštines.

LTSA užtikrins saugumą egzaminavimo klasėje

LTSA darbuotojai, atsakingi už egzamino organizavimą, taip pat naudos apsaugos priemones, o po kiekvienos grupės egzaminavimo įsipareigoja vėdinti patalpas ir dezinfekuoti paviršius.

LTSA informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka