LTSA ir policija Klaipėdos apskrityje planuoja prevencines akcijas

liepos 07 03:45 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Liepos 7 ir 14 dienomis Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) ir Lietuvos policijos pareigūnai intensyviau tikrins Klaipėdos apskrityje važiuojančias transporto priemones. A1 magistraliniame kelyje bus stabdomi atsitiktine tvarka pasirinkti važiuojantys krovininiai, keleiviniai, lengvieji automobiliai ir net motociklai bei mopedai.

„Abi numatytas dienas LTSA kartu su kolegomis iš policijos inicijuoja prevencinę švietėjišką akciją. Jos tikslas – priminti vairuotojams, kokią įtaką saugiam eismui daro techninės būklės, krovinių tvirtinimo ar kiti pažeidimai, ir paraginti nepamiršti, jog ir menkiausias trūkumas susiklosčius tam tikroms aplinkybėms kelyje gali virsti dideliu ir sukelti nelaimę“, – pasakoja LTSA Priežiūros departamento Klaipėdos skyriaus viršininkas Vidmantas Kairys.

Akcijų metu 2 policijos ekipažai pasirinktas transporto priemones nukreips į stacionarų LTSA kontrolės postą, esantį prie Klaipėdos. Jame LTSA darbuotojai ir pareigūnai tikrins:

– transporto priemonių techninę būklę: ar vienodai šviečia lempos, ar saugos diržai paruošti naudoti, o ne paslėpti sėdynėje, koks padangų slėgis, ar nesusidėvėjusios valytuvų šluotelės, neįtrūkę stiklai, kt.;

– kaip pritvirtintas krovinys: kas vežama priekaboje ir ar tinkamai bei viskas pritvirtinta;

– motociklininkų ir mopedų vairuotojų ekipuotes ir apsaugos priemones.

LTSA ir policijos pareigūnai su vairuotojais taip pat dalinsis žiniomis bei praktiniais patarimais.

Numatomas LTSA ir policijos prevencinių akcijų laikas A1 magistraliniame kelyje:

liepos 7 d. – 10–12 val.;

liepos 14 d. – 13–15 val.

LTSA informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka