LTSA pristato 2022-ųjų veiklos ataskaitą

07 kovo 05:09 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Praėjusiais, 2022–aisiais, metais Lietuvos transporto saugos administracijai (LTSA) pavyko pasiekti suplanuotų tikslų, o kai kuriose srityse ir dar daugiau. Siekėme maksimalių rezultatų vykdydami kokybišką priežiūrą, profesionaliai aptarnaudami verslo įmones bei fizinius asmenis, užtikrindami patikimos informacijos teikimą ir išsamias konsultacijas pagal klientų poreikius.  

„2022-aisiais suėjo lygiai 5 metai, kai buvo įkurta LTSA. Todėl praėjusius metus skyrėme ne tik veiklos rezultatams įvertinti, išmoktoms pamokoms analizuoti, bet ir naujai strategijai kurti. Visi suprantame, kad ateityje laukia ne ką mažiau intensyvūs, kupini iššūkių, drąsių pokyčių metai kaip ir praėjusieji – 2022-ieji. Esu dėkingas visiems LTSA darbuotojams, institucijoms, su kuriomis dirbame siekdami saugaus eismo, socialiniams partneriams, įmonėms ir visiems, su kuriais kiekvieną dieną pasitinkame iššūkius ir bendradarbiaudami juos įveikiame“, – sako LTSA direktorius Genius Lukošius.

Praėję metai – klientų patirties gerinimo metai. Iš pagrindų peržiūrėtas kliento aptarnavimo procesas, įvertinta kliento patirtis, maksimaliai išplėstas Konsultavimo centras ir įgyvendinti drąsūs pokyčiai visuose įstaigos veiklos procesuose, su kuriais susiduria mūsų klientas. Visa tai šiandien jau duoda puikių rezultatų. LTSA klientai mūsų darbą vertina palankiai – jie mums rašo net 8,4 balo iš 10 galimų.

Nuo 2022 m. pradžios laivus stebime atnaujintoje Nacionalinėje laivų eismo stebėsenos informacinėje sistemoje. LTSA šią užduotį visa apimtimi įvykdė viena pirmųjų tarp visų Europos Sąjungos valstybių narių. Dabar laivų stebėjimo sistema funkcionaliai suderinta su Europos saugios laivybos agentūros įdiegta Bendrijos keitimosi laivybos informacija elektroniniu būdu sistemos „SafeSeaNet“ (SSN) naujausia versija.

Vertinant 2022-uosius LTSA kelių paslaugų srityje, lyginant su ankstesniais metais, paslaugų skaičius didėjo 12 proc. Paslaugų augimo tendenciją stebime daugumoje paslaugų grupių: augo krovininių transporto priemonių skaičius, didėjo vairuotojų poreikis ir t. t.

Aktyviai įsitraukėme į Europos Sąjungos sistemos „U-space“ projektą, kurio tikslas – bepiločius orlaivius integruoti į Europos žemutinę oro erdvę. Rengiamės nustatyti bepiločių orlaivių sistemų geografines zonas bei skrydžių šiose geografinėse zonose sąlygas ir tvarką.

2022-aisiais perėmėme viešojo transporto kelionių duomenų informacinės sistemos VINTRA priežiūrą. Tai yra nauja galimybė visavertiškai įdarbinti sistemą, kad ji kurtų vertę keliaujantiems viešuoju transportu. Mūsų tikslas ją kokybiškai sutvarkyti, joje įdiegti papildomus funkcionalumus, užtikrinti kokybiškų duomenų patekimą.

Po ilgų diskusijų ir teismų ginčų 2022-ųjų pabaigoje pradėjome naują etapą tarpmiestinių autobusų vežėjų versle. Paskelbėme konkursą, kurio tikslas – pasirinkti vežėjus, kurie teiks keleivių vežimo paslaugas LTSA nustatytais tolimojo reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais nuo 2023 m. balandžio mėnesio.

Mobilumo paketo nuostatų įgyvendinimas buvo iššūkis ne tik vežėjams, bet ir LTSA. Suprasdami naujų reikalavimų krovininio transporto verslui svarbą, kaip priežiūros institucija ėmėmės lyderystės. 2022-aisiais stiprinome ekspertines žinias, nuolatos dalyvavome diskusijose Europos Komisijos darbiniuose susitikimuose išsakydami Lietuvos poziciją, įsitraukėme į Europos darbo agentūros iniciatyvas, bendras patikrinimų akcijas visos Europos Sąjungos mastu.

2022-aisiais sėkmingai baigėme derinti ir pasirašėme LTSA ir Lenkijos geležinkelių inspekcijos (UTK) bendradarbiavimo susitarimą, kuris palengvins sąlygas geležinkelių transporto eismui Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruože.

LTSA vis labiau matoma ir vertinama tarptautiniame kontekste. 2022-aisiais kartu su Lenkijos partneriais laimėjome 2 metų trukmės Dvynių projektą Azerbaidžane, kur bus stiprinama kelių transporto saugos sritis. Esame antra pagal aktyvumą  valstybės institucija Lietuvoje iš 27 dalyvaujančiųjų TAIEX programos veiklose (Europos Komisijos duomenys). Net 8 LTSA ekspertai savo žinias ir patirtį perdavė kolegoms užsienyje.

Prasidėjus žiauriam Rusijos karui prieš Ukrainą ir įvedus tarptautines sankcijas susisiekimo srityje, LTSA tapo atsakinga už sankcijų taikymo užtikrinimą: nagrinėjome paraiškas dėl sankcijų netaikymo ir dabar užtikriname, kad sankcijos nebūtų pažeidžiamos.

Su LTSA 2022 m. veiklos ataskaita galite susipažinti čia.