MAN autobusas – gyvybėms gelbėti

lapkričio 19 07:07 2016 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

apie-gelbejimaVokietijos Offenbacho Dizaino ir meno universiteto studentas Johanesas Šmucleris savo diplominį darbą skyrė visureigiui autobusui sukurti. Bendradarbiaudamas su MAN kompanija, jis pristatė autobuso „flexHVC“ konceptą ant sunkvežimio važiuoklės, kuris skirtas humanitarinėms bei gelbėjimo operacijoms.

Panašius MAN ant sunkvežimio važiuoklės jau gamina Pietų Afrikos Respublikos gamintojai. Šie
apie-gelbejima1autobusai – sudvejinti, su „armonika“.

Vokietijos studento sukurtas „humanitarinis“ autobusas – visais varomais ratais, ratų formulė gali būti 4×4 ar 8×8, priklausomai nuo transporto priemonės gabaritų. Visų ratų pakaba – pneumatinė. Variklis sumontuotas priekyje. Kėbulo konstrukcija – modulinė, jos pagrindas – šarvuota kabina ir nuo sprogimų apsaugotas dugnas per visą transporto priemonės ilgį.

apie-gelbejima2Salonas gali būti modifikuojamas. Jei reikia vežti didelę žmonių grupę, salone sumontuojamos įprastos sėdynės. Prireikus visas sėdynes galima išmontuoti ir transporto priemonę naudoti kaip sunkvežimį. Viduje galima įrengti ir mobilią ligoninę, tuomet čia telpa nuo šešių iki dvylikos sužeistųjų.

Įlipti ar įlipti į transporto priemonės vidų galima per atsiveriančią transporto priemonės galinę dalį. Salone galima atlikti ir chirurgines operacijas.

Dizaineris daug darbo įdėjo ir kurdamas autobuso išorę. Savo išvaizda ir spalvomis jis turi signalizuoti, jog yra skirtas taikiems tikslams.

Nors kol kas autobusas – tik konceptas, tačiau juo jau susidomėjo įvairios gynybinės ir gelbėjimo tarnybos.

 

eBus.lt

Organizatorių nuotraukos