MAN „Busworld Europe” pristatė ateities autobuso viziją

by Lina | 1 gruodžio, 2015 5:19 am

ateitis-man[1]Be gausybės serijinių autobusų modelių, MAN „Buslworld“ parodoje pristatė ir ateities autobuso projekto viziją – „Virtual Mobility Bus — MAN_20XX“.

 

 

 

 

 

Ateities autobusas turėtų būti geriausias keleivių draugas – remdamiesi šiuo principu, autobusą kūrė šešiolika Roitlingeno universiteto dizaino ir taikomųjų mokslų fakulteto studentų. Darbas truko visą semestrą. Rezultatas – vizija, kokie autobusai važinės 2020, 2035 ar 2050-aisiais metais.

ateitis-man1[2]Didžioji dalis studentų pristatytų projektų – miesto autobusai, važiuojantys be vairuotojo, todėl čia nėra vietos vairuotojui. Priekinėje dalyje telpa daugiau sėdimų vietų keleiviams.

Kad keleiviams būtų patogiau įlipti ir išlipti bei surasti sėdimas vietas, transporto priemonių grindys turėtų būti padalintos spalvotomis juostomis, kurios nukreiptų keleivį durų link ar link sėdimų vietų.

Ateities autobusai, be abejo, bus pritaikyti ir žmonėms su negalia – jie bus su specialiais pandusais neįgaliojo vežimėliui įvažiuoti.

ateitis-man2[3]Ypač įdomus ateities autobusų dizainas. Ateities transporto priemonėse bus dag stiklo, iš kompozitinių medžiagų pagamintų detalių.

Ne mažiau įdomios ir šiuolaikiškų mobiliųjų įrenginių naudojimo galimybės. Keleiviai su autobusu „bendraus“ išmaniaisiais telefonais, tokiu būdu sužinodami grafikus bei kitą informaciją. Visi įlipantys į transporto priemonę keleiviai turėtų būti skenuojami, kaip tai daroma oro uostuose. Tokiu būdu būtų išvengiama paslėptų pavojingų daiktų drabužiuose ar bagaže.

Studentai nekūrė ateities autobusui variklio, tačiau, be abejo, autobusas – ekologiškas, hibridinis arba elektrinis.

MAN gamintojai pabrėžia, kad „Virtual Mobility Bus — MAN_20XX“ konceptas – jau septintasis, sukurtas bendradarbiaujant su universiteto studentais. Kas dvejus metus gamintojai kreipiasi į vieną iš Vokietijos universitetų, kad studentai pasiūlytų savo idėjas ateities autobusams.

 

eBus.lt

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/12/ateitis-man.jpg
  2. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/12/ateitis-man1.jpg
  3. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2015/12/ateitis-man2.jpg

Source URL: http://ebus.lt/man-busworld-europe-pristate-ateities-autobuso-vizija/