Meksiko BRT sistemai – 50 sudvejintų elektrinių autobusų

by Lina | 14 kovo, 2023 5:49 am

Meksikos sostinei pristatyta 50 sudvejintų elektrinių autobusų, kurie veš keleivius trečiuoju BRT (Bus rapid transit) maršrutu. Greitojo autobusų eismo (BRT) tinkle iš viso yra 283 stotelės, septynios autobusų linijos ir 140 kilometrų, kuriais kasdien keliauja 1,8 mln. žmonių. Šiuo metu Meksikos elektrinių autobusų parkas – didžiausias Lotynų Amerikoje ir vienas didžiausių pasaulyje.

„Metrobús“ tikslas – iki 2035 m. elektrifikuoti visą  autobusų parką. Siekdama įvykdyti šį įsipareigojimą, „Metrobús“ paprašė techninės pagalbos iš „Zero-Emission Bus Rapid Deployment Accelerator“ (ZEBRA), kuriai vadovauja C40 miestai ir Tarptautinė švaraus transporto taryba (ICCT), remiant Pasaulio išteklių institutui (WRI) ir Pasauliniam žaliosios plėtros institutui (GGGI). ZEBRA padeda Lotynų Amerikos valdžios institucijoms diegti mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančius e. mobilumo projektus ir sudaryti sąlygas plėsti geriausią patirtį visame regione.

2011 m. atidaryta Metrobús 3 linija (L3) yra 20,4 km ilgio ir turi 38 stotis. ZEBRA palaikė „Metrobús“, kad įmonė laipsniškai atsisakytų dyzelinu varomų autobusų. Suteikta techninė pagalba palengvino L3 linijos elektrifikavimą, taip pat surengė mokymus, kuriems panaudota dešimt sudvejintų „Yutong“ elektrinių autobusų. Įspūdingi bandymų rezultatai įtikino ir Metrobús, ir MIVSA (BRT operatorius) įsigyti daugiau elektrinių autobusų.

eBus.lt

sustainable.bus nuotrauka

Endnotes:
  1. [Image]: http://ebus.lt/wp-content/uploads/2023/03/1-brt-meks.jpg

Source URL: http://ebus.lt/meksiko-brt-sistemai-50-sudvejintu-elektriniu-autobusu/