Miestelis… iš senų autobusų

spalio 10 04:00 2012 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Pamaskvėje įsikūrusi neįprasta sodų bendrija, kur žmonės namelius įsirengė senuose autobusuose.

Gyvenvietė „Beriozka-6“ – maždaug už 45 kilometrų nuo Maskvos. Žemė sodo sklypams pirmojo autobusų parko darbuotojams buvo išdalinta 1989 metais. Kadangi namams pasistatyti žmonės lėšų neturėjo, parko vadovybė surado išeitį – už simbolinę sumą leido darbuotojams įsigyti senų autobusų.

Kone metalo laužu virtę autobusai į sodų bendriją atvežti priekabomis. Pasak sodininkų senbuvių, iš pradžių „Beriozkos“ teritorija buvo panaši į autobusų sąvartyną, tačiau pamažu transporto priemonės virto nameliais, virtuvėlėmis ar sandėliukais.

Teigiama, jog iš pradžių „Beriozkoje“ buvo keturios dešimtys autobusų, tačiau dabar jų kiekis laipsniškai mažėja – metalas rūdija bei yra. Autobusai supjaustomi ir išvežami kaip metalo laužas.

Išlikę oranžiniai „Ikarus“ daug kur perdažyti žalia spalva, tokiu būdu pritaikant juos prie vietos peizažo. Tačiau gali pamatyti ir skaisčiai mėlynų, ir oranžinių autobusų – jų „dizainas“ priklauso nuo kiekvieno šeimininko skonio.

Parengė Lina Jakubauskienė

Nuotraukos – iš Livejournal.com

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.