Miniatiūrinis VIPA

sausio 18 05:48 2014 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Vairuotojai ir pilotai jau nereikalingi nedideliems lėktuvams, automobiliams, metro traukiniams bei tramvajams, o artimiausiu metu, ko gero, be žmogaus rankų liks ir viešasis transportas. Jau atsiranda nauji, daugiau ar mažiau realūs tokių transporto priemonių prototipai. Vienas iš jų – mini autobusas VIPA.

Vienu metu miniatiūrinis VIPA gali vežti penkis ar septynis keleivius.

VIPA autoriai – prancūzų automobilių konstrukcijai, o autobusiuko pavadinimo abreviatūra reikštų „autonominė individuali judėjimo priemonė“.

Kodėl tokia transporto priemonė atsirado Prancūzijoje, nieko neturėtų stebinti – pastaruoju metu šalies miestų gatvės tiesiog dūsta nuo automobilių, o autobusams pravažiuoti apkrautomis gatvėmis ne visada pavyksta greičiau. Mini autobusiukai tokiu atveju – geriausia išeitis.

Tokie autobusiukai, konstruktoriu sumanymu, neturėtų važinėti nuolatiniais maršrutais. Juos galima būtų išsikviest kaip taksi, kompiuteryje įvesti reikiamą adresą, ir VIPA išvežios keleivius ten, kur jiems reikia.

Transporto priemonę galima naudoti ir kaip krovininį automobilį. Viduje sukrovus bagažą ir įvedus reikiamą adresą, krovinys iki reikiamos vietos nukeliaus savarankiškai.

Be abejo, VIPA panaudoti techniniai sprendimai dar labai toli nuo tobulybės, taigi tokie miniatiūriniai autobusiukai veikiausiai negreit pasirodys miestų gatvėse. Tačiau šių technologijų ja negalima laikyti fantastika – panašūs automobiliai jau išbandomi.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.