Muitinės departamento išaiškinimas: vežtis euro banknotus komandiruotės reikmėms į Baltarusiją negalima

balandžio 05 04:06 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Į komandiruotę per Baltarusijos teritoriją vykstantys juridinių asmenų darbuotojai, taigi ir  tolimųjų reisų vilkikų vairuotojai bei kiti transporto įmonių darbuotojai, nebegali vežtis jokios pinigų sumos eurų banknotais komandiruotės reikmėms. Tai nurodoma Muitinės departamento svetainėje pateiktame išaiškinime.  

Pagal pateiktą išaiškinimą, euro banknotus į Baltarusiją leidžiama vežtis tik tuo atveju, jei vežamasi asmeninius asmens pinigus vykstančiojo poreikiams tenkinti (poreikiams, nesusijusiems su darbu). Pažymėtina, kad grynuosius kita valiuta įvežti į Baltarusiją galima, pinigų sumos kita valiuta nėra ribojamos.

Su Muitinės departamento išaiškinimu galite susipažinti čia: https://bit.ly/3LB04kY

Pagal ankstesnį Muitinės departamento išaiškinimą, fiziniai asmenys išvykstantys į Baltarusiją ar Rusiją, asmeniniam naudojimui euro banknotais galėjo gabenti ne didesnę nei 60 eurų sumą žmogui. Tokia pati suma buvo taikoma ir juridinių asmenų darbuotojų, tarp jų ir tolimųjų reisų vilkikų  vairuotojų gabenamiems euro banknotams, skirtiems asmeniniam naudojimui.

Asociacija „Linava“ jau yra kreipusis į Muitinės departamentą dėl šios situacijos sprendimo ir artimiausiu metu ketina kreiptis dar kartą ne tik į Muitinės departamentą, bet ir į kitas valstybės institucijas, kad būtų imamasi spręsti šią situaciją ir tolimųjų reisų vairuotojai galėtų turėti su savimi grynųjų pinigų eurais būtinosioms su komandiruote susijusioms išlaidoms padengti.

Linavos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka