Muziejai – autobusuose

kovo 16 04:41 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

„MUZĖ VEŽA“ tai – spalvotas, interaktyvus ir įtraukiantis, analogų Lietuvoje neturintis atviro muziejaus edukacinis projektas, kuris jungia keturis Klaipėdos muziejus: Lietuvos jūrų, Mažosios Lietuvos, Laikrodžių ir Prano Domšaičio galeriją. Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė pagal programą „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017“ .

Žaismingi ir akį traukiantys spalvoti autobusai – jau pastebėti miestiečių – kviečia netradiciškai pažinti Klaipėdos miesto, meno, laiko bei jūros istoriją ir tapti miesto kultūros procesų dalimi, tiesiog keliaujant viešuoju transportu. Keturios autobusų spalvos pasirinktos neatsitiktinai, jos atspindi kiekvieno muziejaus charakterį, specializaciją. O MUZĖ – tai specialiai šiam projektui sukurtas personažas, kuris sieks tapti klaipėdiečių bei miesto svečių Mūza – įkvėpėja pažinti, kurti, dalyvauti. Personažo vizualaus sprendimo bei pavadinimo sąskambio asociacijos su muse – tai muziejų žinutė miesto bendruomenei, kad jie mobilūs, smalsūs ir pasiekiami visur.

Projektas truks ištisus metus. Netrukus visuose keturiuose autobusuose bus įrengtos kiekvieno muziejaus interaktyvios, šiuolaikiškos ir provokuojančios edukacinės ekspozicijos, kuriose keleiviai taps ekspozicijų lankytojais ir galės susipažinti, kuo gyvena ir apie ką pasakoja Klaipėdos muziejai.

Gegužę–rugsėjį keturiose autobusų stotelėse muziejai organizuos kūrybines edukacines provokacijas. Tam tikslui yra kuriamos mobilios šiuolaikiškos edukacinės parodos, kurios savo turiniu miestiečius kvies tapti muziejų istorijos dalimi. Papildomai prie parodų stotelėse bus organizuojamos gyvosios edukacinės veiklos, kurias ves muziejininkai. Šių veiklų formatas bus orientuotas į greitą poveikį, nes žmonės stotelėse dažnai keičiasi. Planuojama, kad mieste šiuo laikotarpiu veiks 20 edukacinių „Express“ centrų.

„MUZĖ VEŽA“ projektas, siekdamas pagyvinti miesto kultūrinį gyvenimą bei atitikdamas programos „Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė 2017“ koncepciją, 4 skirtinguose miesto rajonuose suorganizuos 4 renginius vietos bendruomenėms bei svečiams. Kiekvienas renginys bus skirtas vienai programos temai – Istorija, Klasika, Jūra ir Menas. Pagrindiniu renginio akcentu bus autobusas, kuris vienam kartui virs mizanscena, sale ar edukacine erdve. Renginiuose, pritaikant šiuolaikines technologijas, audio-video projekcijas, bus pristatomos konkrečiam Klaipėdos rajonui aktualios miesto istorijos muziejinės vertybės ar paveldo objektai.

Kadangi pagrindinis „MUZĖ VEŽA“ projekto tikslas – parodyti, kad šiuolaikinis muziejus yra dinamiškas, interaktyvus bei skatinantis dialogą ir dalyvavimą, jo dalyvius bus galima sutikti visuose didžiuosiuose miesto renginiuose, be to, muziejai pasiūlys specialias projekto programas ir žaidybinį įsitraukimą mokykloms, kvies bendruomenę aktyviai dalyvauti inicijuojamose akcijose socialiniuose tinkluose.

 

Klaipėdos  miesto savivaldybės informacija