Nauja technologija supurtys automobilių šviesų rinką

lapkričio 11 04:37 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apie-zibintŠių metų rudenį pristatyta nauja LED automobilių žibintų lemputė, kuri artimoje ateityje turėtų stipriai supurtyti automobilių lempučių rinką, išstumdama halogenines lemputės iš populiariausiųjų pozicijos. „Philips“ gamintojų sukurta nauja technologija išsiskiria tuo, kad lemputė montuojama į įprastinį halogeninį žibintą be jokių papildomų žibinto ar automobilio modifikacijų. Be to, lemputė pasižymi kone dvigubai ryškesne šviesa bei prailgintu veikimu nei halogenai. Ši lemputė pirmą kartą pristatyta šių metų rudenį didžiausioje automobilių dalių gamintojų parodoje Europoje „Automechanika“. Tiesa, dėl paskui inovacijas nespėjančių reglamentų, lempučių atėjimo į ES rinką teks palaukti.

Pirmoji halogeninė lemputė automobiliuose pristatyta prieš penkiasdešimtmetį ir iki pat šių dienų yra populiariausias pasirinkimas, gaminant automobilius. Taip nutiko dėl sąlyginai mažos šių lempučių kainos ir nepaprastai lengvo naudojimo – perdegus lemputei, vairuotojas ją gali pasikeisti pats, nereikia nei specifinių žinių, nei įrankių. Iki šiol vienas pagrindinių konkurentų halogenams buvo ksenoniniai žibintai, pasižymintis ypatingai stipriu ryškumu ir ilgesniu tarnavimo laiku. Visgi, ksenoninių žibintų naudojimas yra kiek sudėtingesnis – pastariesiems reikia ne tik specialių įrankių pakeisti, bet ir specialaus automobilio žibinto bei papildomų automobilio modifikacijų.

Iki šiol retas automobilis savo komplektacijoje turi LED technologijos artimąsias šviesas, dažniausiai tuo pasižymi tik tam tikri nauji modeliai, kartu su tam pritaikytomis žibintų sistemomis. Efektyvaus apšvietimo sprendimų bendrovės „Philips“ rinkodaros vadovas Centrinėje Europoje Tarekas Hamedas tikina, kad netolimoje ateityje automobilių LED artimieji žibintai taps vienu populiariausiu automobilių gamintojų pasirinkimu. „Pirmosios rinkoje LED lemputės pasižymi halogeninių lempučių privalumais, kadangi yra itin lengvai montuojamos. Svarbiausia, kad jos tinka įprastiems automobilių žibintams, turintiems H4 ar H7 halogeninių lempučių jungtis. Negana to, LED lemputės pasižymi beveik dvigubai ryškesne dienos ryškumo šviesa ir keletą kartų ilgesniu gyvavimo laikotarpiu, lyginant su halogenais. O šie kriterijai svarbiausi, renkantis, kokius žibintus montuoti į gamyklinius automobilių modelius“, – pasakojo T. Hamedas.

Paklaustas apie dabar keliuose dažniausiai sutinkamų halogeninių ir ksenoninių lempučių ateitį, „Philips“ atstovas teigė, kad tiek vienos, tiek kitos lemputės turi savo privalumų, tad iš rinkos jos tikrai nedings. „Ryškius pokyčius rinkoje pajusime tik po keleto metų, bet dėl savo charakteristikų, pavyzdžiui, halogenų pigumo ar specifinės ksenonų šviesos spalvos, jie tikrai niekur nedings. Visgi, stipri LED lempučių konkurencija skatins gamintojus ieškoti sprendimų, kaip atnaujinti ir tobulinti ir šias technologijas. Esame tuo tikri, tad „Automechanikoje“ pristatėme ir savo šių produktų linijas: ksenonus „X-tremeVision“ ir stipriausias leidžiamas halogenines lemputes „RacingVision“, – apie automobilių žibintų ateitį pasakojo T. Hamedas.

LED lemputės, tinkančios įprastiems automobilių žibintams, yra visiškai nauja technologija, todėl pastaroji turi praeiti tam tikras teisines procedūras. „Philips“ atstovų teigimu, naujosios lemputės atitinka visus nurodytus Europos Sąjungos reikalavimus automobilių žibintų šviesoms, tačiau išskirtinai LED lemputėms pritaikytų reglamentų dar nėra, tad jų patvirtinimo teks palaukti.

Apie „Royal Philips“

„Royal Philips“ yra pirmaujanti sveikatos technologijų įmonė, kuri orientuojasi į žmonių sveikatos gerinimą. Bendrovė siekia sukurti geresnes sąlygas nepertraukiamame sveikos gyvensenos ir prevencijos cikle – nuo diagnozavimo technologijų iki namų aplinkos. „Philips“ pasitelkia pažangiausias technologijas ir nuodugnias klinikines bei vartotojiškas įžvalgas tam, kad suteiktų geriausius integruotus sprendimus. Bendrovė, įsikūrusi Nyderlandų Karalystėje, pirmauja diagnostinėse vizualizacijose, terapijoje, paremta vaizdine medžiaga, pacientų sveikatos statistikos sekime ir stebėjime bei bendra vartotojų sveikata ir sveikos namų aplinkos užtikrinimu. 2015 m. „Philips“ sveikatos technologijos sugeneravo 16.8 mlrd. Eur pajamų, su maždaug 69 tūkst. darbuotojų priešakyje ir pardavimų bei paslaugų tinklu, išsidėsčiusiu 100 valstybių. Daugiau naujienų ir informacijos apie bendrovę galima rasti adresu www.philips.com/newscenter.

Apie „Lumileds“

„Lumileds“ yra pasaulinė šviesos sistemų technologijų lyderė. Bendrovė kuria, gamina ir platina novatoriškus LED ir automobilių apšvietimo produktus, kurie keičia nusistovėjusią rinkos tvarką bei padeda vartotojams įgyti ir išlaikyti pranašumą. Turtinga įmonės istorija, pristatant rinkai naujausius technologinius sprendimus daugelyje apšvietimo sričių, „Lumileds“ yra unikali tuo, kad gali užtikrinti ne tik kokybiškas apšvietimo technologijas, bet ir suteikti technologiškai pažangiausią produktą ir ateityje. Tai užtikrina bekompromisis dėmesys kokybei, inovacijoms ir patikimumui. Daugiau informacijos apie „Lumileds“ rasite adresu www.lumileds.com. „Lumileds“ yra dukterinė „Royal Philips“ įmonė.