Neaiškūs reikalavimai dėl vairuotojų saviizoliacijos

birželio 30 04:36 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Įsigaliojo Sveikatos apsaugos ministro 2020 m. birželio 26 d. įsakymas Nr. V-1552, kuriuo nustatytas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašas bei nustatyta, kad asmenys, grįžę / atvykę iš šiame sąraše esančių paveiktų šalių, per 24 valandas nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką momento privalo užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kadangi tokie asmenys laikomi turėjusiais sąlytį asmenimis, kuriems ir šiems asmenims, atvykusiems iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nustatyta tvarka taikoma privaloma izoliacija.

 

Birželio  27 d. įsigaliojo Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-1551 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklių patvirtinimo“, kuriame numatyta išimtis ekipažų ir įgulų nariams, dirbantiems tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdantiems tarptautinius komercinius vežimus bet kurios rūšies transporto priemonėmis.

Pastarieji teisės aktai kelia neaiškumų dėl vairuotojams taikomų saviizoliacijos reikalavimų, teisės aktus skirtingai interpretuoja ir Nacionalinis visuotinis sveikatos centras. Dėl neaiškaus reglamentavimo ir išaiškinimų asociacija kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Gavus detalius išaiškinimus, narius informuosime nedelsiant.  Kol kas rekomenduojame vadovautis įsakymu Nr. V-1551: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/652fb290b7c011eab9d9cd0c85e0b745

„Linavos“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka