Nuo 2023 m. Palma de Maljorkoje – nemokamas viešasis transportas

by Lina | 19 gruodžio, 2022 5:26 am

Nuo kitų metų Palma de Marljorkoje miesto autobusai keleivius veš nemokamai. Tokiu būdu regiono sostinė tapo didžiausiu Ispanijos miestu, kur viešasis transportas yra nemokamas.

Miesto taryba projektui įgyvendinti skyrė 20 mln. eurų. Vienintelis reikalavimas, kad keleiviai galėtų važiuoti nemokamai – turėti vadinamąją Palmos piliečio kortelę (targeta ciutadana), kuri patvirtina, kad jie yra registruoti savivaldybės gyventojai.

Didžioji dalis viešojo transporto salyne bus nemokama

Ispanijos vyriausybė išmokėjo apie 43 milijonų eurų, remdama kovos su infliacija priemones regioniniu ir vietos lygiu. Prieš paskelbiant apie nemokamą važiavimą viešuoju transportu Maljorkoje, lapkritį buvo paskelbta, kad 2023 m. Balearų salose taip pat bus galima nemokamai naudotis metro, tarpmiestiniais autobusais ir traukiniais.

Kalbant apie tarpmiestinį transportą, jis bus prieinamas žmonėms, turintiems transporto leidimus, pavyzdžiui, „Intermodal“ kortelę. Tokiu būdu bus įdiegtas nemokamas viešasis transportas visame salyne, kuris yra vienas iš 17 Ispanijos autonominių regionų.

Tačiau nemokamas viešasis transportas bus tik vietos gyventojams – turistai iš Ispanijos ir užsienio ir toliau privalės už važiavimą susimokėti.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/nuo-2023-m-palma-de-maljorkoje-nemokamas-viesasis-transportas/