Nuo balandžio 1 d. grįžta įprasti viešojo transporto tvarkaraščiai Vilniuje

kovo 30 04:03 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Nuo balandžio 1 dienos viešasis transportas Vilniuje kursuos dažniau. Su atnaujintais viešojo transporto tvarkaraščiais keleiviai jau gali susipažinti www.judu.lt  

2022 metų pradžia viešajam transportui Vilniuje iškėlė nemažų iššūkių – nuo pat sausio dėl  padidėjusio viešojo transporto vairuotojų sergamumo buvo koreguojami viešojo transporto  tvarkaraščiai.

„Reaguojant į vairuotojų sergamumo rodiklius  kai kuriuose maršrutuose buvo sumažintas kursavimo intensyvumas. Kovo mėnesio pradžioje vairuotojų sergamumo rodikliai stabilizavosi ir nuo balandžio 1 d. į miesto gatves išvažiuos daugiau  viešojo transporto priemonių. Tai reiškia, kad jis kursuos dažniau, bus patogesnis keleiviams“, – sako Loreta Levulytė-Staškevičienė, „Susisiekimo paslaugos“ viešojo transporto skyriaus organizavimo vadovė.

Tvarkaraščių korekcijos pareikalavo didelės keleivių kantrybės.

„Labiausiai esame dėkingi ne kam kitam, o mūsų keleiviams už supratingumą. Nuo kovo pradžios jau yra pilnai atstatyti troleibusų tvarkaraščiai“, – dėkoja L. Levulytė-Staškevičienė.

Kelionių viešuoju transportu skaičius proporcingai auga jau nuo pavasario pradžios.

,,Kasdien vidutiniškai Vilniuje atliekama virš 380 tūkstančių kelionių viešuoju transportu, todėl viešojo transporto paslaugų gerinimas yra itin svarbi strateginė kryptis. Jau kelerius metus džiaugiamės naujais autobusais, kuriuose galima vežti dviračius ar naudotis bevieliu internetu, nuolat ieškome būdų, kaip gerinti viešojo transporto teikimo paslaugas“, – sako L. Levulytė-Staškevičienė.

2021 metais atliktos keleivių pasitenkinimo viešuoju transportu Vilniuje apklausos metu buvo surinktas rekordinis balas – 8,27 iš 10. Nuo 2019 m. šis balas tendencingai kilo aukštyn. Matoma, kad transporto priemonių parko atnaujinimas, A juostų tinklo plėtra bei greitėjančios kelionės keičia vilniečių keliavimo įpročius  ir vis daugiau kasdienėms savo kelionės renkasi viešąjį transportą.

Kas keisis nuo balandžio 1 d.?

Darbo dienomis dažniau važiuos:

Greitųjų autobusų maršrutai: 4G

Autobusų maršrutai: 13, 15, 26, 43, 55, 57 ir 61

Papildomai koreguosis 7, 8 ir 32 autobusų maršrutų eismo tvarkaraščiai – derinami patogesni persėdimai tarp kitų maršrutų.

Poilsio dienomis dažniau važiuos 26 maršruto autobusai.

Įprasti tvarkaraščiai jau pateikiami internete www.judu.lt, mobiliosiose programėlėse „m.Ticket“, „Trafi“ ir viešojo transporto stotelėse.

Atmintinė keleiviams

Kelionę susiplanuoti padės patogus JUDU įrankis: https://bit.ly/GreiciausiasMarsrutas.

Viešojo transporto eismo judėjimą galite stebėti tiesiogiai: https://bit.ly/VirtualiSvieslente

Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje www.judu.lt, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos, mobiliaisiais telefonais (m.TicketTrafi), telefonu +370 5 210 70 50.

judu.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka