Nuo liepos – kelionių viešuoju transportu maršruto paieškos ir planavimo elektroninė paslauga

kovo 12 05:03 2015 Spausdinti straipsnį Vilnius

Jau vasarą lietuvaičiai naujai sukurtoje interneto svetainėje galės patys susiplanuoti kelionę įvairių rūšių transportu. Jau liepą startuos informacinė sistema „Vintra“.

Tai bus daugiafunkcinė valstybės informacinė sistema, kurios pagrindu veiks elektroninė paslauga „Kelionių viešuoju transportu maršruto paieškos ir planavimo elektroninė paslauga“, leidžianti keleiviams susiplanuoti kelionės maršrutą bei gauti aktualią, tikslią ir patikimą kelionės informaciją.

Pasak projektą įgyvendinančios Valstybinės kelių transporto inspekcijos (VKTI) atstovų, informacinei sistemai pradėjus veikti, potencialūs keliautojai gaus visą reikalingą informaciją apie viešojo transporto maršrutų tvarkaraščius, tarifus ir kitus duomenis, būtinus planuojant keliones įvairių rūšių viešuoju transportu. Naudojantis „Vintra“, bus galima rasti informaciją apie konkrečios suplanuotos kelionės duomenis bei šių duomenų pasikeitimus suplanuotos kelionės metu.

„Šiuo projektu kuriama valstybės informacinė sistema, kuria viešojo transporto vartotojui bus pateikiama vieninga, patikima informacija apie visų transporto rūšių – kelių, geležinkelių, vandens bei oro – maršrutus, veikiančius Lietuvoje, vienoje internetinėje erdvėje. „Vintra“ leis keleiviui planuoti maršrutą, pateiks visą įmanomą informaciją apie suplanuotą maršrutą ir jo alternatyvas. Maršrutų planavimui ir informacijos peržiūrai keleiviai galės pasinaudoti interaktyviomis geografinėmis informacinėmis sistemomis. Naudodamiesi interaktyviais skaitmeniniais žemėlapiais, jie galės pasirinkti kelionės maršrutų planavimui reikalingus parametrus, sukurtame tinklapyje peržiūrėti suplanuotą maršrutą, gauti kitą susijusią informaciją. Informacinė sistema ,,Vintra“ taip pat padės savivaldybėms tvarkyti vietinio susisiekimo maršrutus“, – aiškina VKTI atstovai.

Naudodamiesi „Vintra“, keleiviai galės ne tik susirasti tinkamiausią maršrutą virtualiame žemėlapyje, bet ir gauti informaciją apie kelionės kainas. Tai pat galės matyti tvarkaraščius, sužinoti realų transporto priemonės atvykimo laiką konkrečiame maršruto punkte (funkcija „Virtuali stotelė“).

Sistema pateiks ne tik optimalų maršrutą, bet ir alternatyvius, pavaizduotus žemėlapyje, su pateiktais aprašymais. Be to, keleiviai galės palyginti kelionės viešuoju transportu maršrutą su kelione asmeniniu automobiliu. Internete bus galima rasti ir papildomą informaciją: čia bus teikiami pranešimai apie reisų pakeitimus, atšaukimus ir pan.

Įdiegusi informacinę sistemą „Vintra“, Lietuva galės prisijungti ir prie panašių Europoje veikiančių sistemų.„Artimiausioje ateityje, Europos Komisija planuoja sujungti nacionalines daugiarūšes maršrutų paieškos ir planavimo sistemas. Taip pat, pastaruoju metu Europoje daugėja iniciatyvų sukurti tarptautinius kelionių paieškos ir maršrutų planavimo portalus (pvz., 2010 m. liepos 7 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2010/40ES dėl kelių transporto ir jo sąsajų su kitų rūšių transportu srities intelektinių transporto sistemų diegimo sistemos“, – teigia VKTI atstovai.

Šiuo metu projektas vis dar yra diegimo stadijoje. Pasak VKTI atstovų, diegimo darbai vyksta pagal numatytą grafiką, o projekto finansavimo sutartis baigiasi šių metų liepos mėnesį.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.