Oras Milane – labiausiai užterštas Europoje

spalio 23 03:23 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Per pastaruosius dešimt metų oras Milane pripažintas labiausiai užterštu Europoje. Tai matyti žemėlapyje, kurį parengė Europos Aplinkos apsaugos agentūra bei šios įstaigos ataskaitoje apie oro kokybę.

Šiek tiek raudonos spalvos – Prancūzijos šiaurėje ir Belgijoje, taip pat – Bulgarijoje ir Lenkijoje. Tačiau pati sodriausia spalva – tarp Milano ir Po upės vagos. Tai – labiausiai užterštas Europos regionas.

Remiantis Milano transporto agentūra, praėjusiais metais užterštumas Pm10 dalelėmis mieste fiksuotas 117 dienų (leistina riba – 35 dienos per metus). Panaši situacija ir su azoto dioksidu – jis viršija leistinas normas 38 proc., praneša „Corriere della Sera”.

Lombardijos valdžia neseniai uždraudė regione važiuoti automobiliams, naudojantiems Euro 0 klasės benziną, taip pat su dyzeliniais varikliais, atitinkančiais Euro 0, 1, 2 standartų reikalavimus. Tačiau akivaizdu, jog teigiamų rezultatų kol kas nematyti.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.