Oro valymo įrenginiai, skirti autobusų vairuotojams apsaugoti

by Lina | 10 vasario, 2021 5:44 am

Turloko miestas taps pirmuoju Kalifornijoje, kur, siekiant apsaugoti viešojo transporto vairuotojus nuo nuo koronaviruso perdavimo oru pavojaus, visuose autobusuose bus sumontuoti oro valymo įrenginiai.

Miesto transporto agentūra „Turlock Transit“ iki vasario pabaigos autobusų vairuotojų kabinose planuoja įrengti 20 „AirLabs AirBubbl“ oro valymo įrenginių. „AirBubbl“ pašalina daugiau nei 95 proc. oru plintančių virusų ir užterštų dalelių, o į vairuotojo zoną kas valandą patenka daugiau kaip 30 000 litrų švaraus oro.

Kalifornija yra vienas iš labiausiai nukentėjusių JAV regionų. Nuo pandemijos pradžios čia užregistruota daugiau nei 30 000 mirčių ir daugiau nei 2,7 milijono užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

„AirBubbl“ taip pat veiksmingas šalinant kenksmingas ozono dujas, azoto dioksidą (NOx) ir kitus teršalus. Ryšys tarp oro taršos ir COVID-19 mirtingumo rodiklių yra įrodytas. Šiaurės Amerikoje 17 proc. mirčių nuo COVID-19 galima sieti su ilgalaikiu oro taršos poveikiu.

Marcas Ottolini, „AirLabs“ generalinis direktorius, teigia: „Profesionalūs vairuotojai yra viena iš rizikingiausių grupių užsikrėsti COVID-19. Viešojo transporto operatoriai visame pasaulyje taiko mūsų novatorišką oro valymo technologiją, kad sumažintų vairuotojų užsikrėtimo riziką, apsaugotų juos nuo oro taršos“.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi „AirBubbl“ taip pat sukūrė naują oro valymo įrenginį viešojo transporto priemonių salonams valyti – tiek autobusų, tiek traukinių. Įrenginys ties kiekviena sėdyne sukuria asmeninę švaraus oro zoną.

Bendrovė siekia įdiegti pirmuosius „AiroSafe“ įrenginius šių metų pradžioje, šiuo metu kuria strateginę partnerystę su viešojo transporto gamintojais ir operatoriais.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/oro-valymo-irenginiai-skirti-autobusu-vairuotojams-apsaugoti/