Paaiškėjo asociacijos „Linava” rudeninio kongreso data

spalio 04 04:08 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Praėjusią savaitę vykusio prezidiumo posėdžio metu priimtas sprendimas mažinti PVM ir akcizo grąžinimo įkainius vežėjams. Taip pat aptarti kiti aspektai, kurie leistų vežėjams pasiūlyti jų interesus atitinkančių paslaugų, optimizuoti sekretoriato veiklą.

Pirmiausiai įvertinta asociacijos finansinė situacija ir rugpjūčio mėnesio rezultatai. Konstatuota, kad laikomasi numatyto finansinio plano, o rezultatai kiek geresni nei planuota. Įvertintos komercinių skyrių gautos pajamos, plačiau apžvelgti išlaidų punktai, viršiję planuotąsias.

Vėliau informuota, kad Lietuvos ambasadoje Ukrainoje išduodamas 4 mėnesių vizas galima pratęsti siunčiant pažymas ir reikiamus dokumentus. Prezidiumo nariai atkreipė dėmesį, kad nebuvo informacijos apie reikiamas procedūras. Jos paskelbtos po prezidiumo posėdžio, o su jomis susipažinti galima paspaudus šią nuorodą.

Atkreiptas dėmesys, kad išduodant A1 pažymas reikalingi kokybiniai pokyčiai ir permainos, kurios užtikrintų šių pažymų gavimą per trumpą laiką. Šiuo metu vežėjai A1 pažymų laukia beveik du mėnesius.

Aptartas ir 2018 m. renginių, kuriuose dalyvaus asociacija, planas. Diskutuota į kurias parodas verta vykti ir ten pristatyti asociacijos narius. Akcentuota, kad didelės įmonės į parodas važiuoja savarankiškai, o asociacija turi pristatinėti savo narius, ypatingai mažus vežėjus, kurie neturi galimybių pasistatyti savo stendų. Nuspręsta patikslinti parodų sąrašą, kuriose planuojama dalyvauti 2018 m., ir jį apsvarstyti kitame posėdyje.

Taip pat aptariant renginius, prezidiumas informuotas apie galimybes surengti rudeninį kongresą. Patvirtinta, kad kongresas vyks lapkričio 22 d. Jeigu prireiks pakartotinio, jis bus organizuojamas gruodžio 15 d.

Kiek vėliau keltas sekretoriato skyrių veiklos pokyčių klausimai. Pristatyti siūlomi nauji, vežėjams patrauklesni, PVM ir akcizo grąžinimo įkainiai. Pastarieji bus pristatinėjami susitikimuose su vežėjais, o taip pat informacija bus išsiųsta vežėjams el. paštu. Nuspręsta optimizuoti dalies skyrių veiklą. Prezidiumas paprašė toliau dirbti šiuo klausimu ir pateikti aiškius galimų veiklų optimizavimo projektus. Taip pat sekretoriato darbuotojai šiuo metu ieško būdų, kurie leistų vežėjams ateityje lengviau surasti ir įdarbinti reikiamus darbuotojus iš ne ES šalių.

Vėliau pateikta informacija apie dalyvavimą Lietuvos transporto profesinių sąjungų Forumo susirinkime. Šio susitikimo tikslas – derybos dėl trišakės kolektyvinės sutarties pasirašymo. Akcentuota, kad sutarties pasirašymas negalimas nesant visapusiško bendradarbiavimo derybose vyriausybėje ir kitose valstybinėse institucijose bei sprendžiant vežėjams aktualius klausimus. Forumo metu sutarta, kad sutarties projektas bus atsiųstas asociacijai „Linava“.

Pasidalinta informacija apie esamą situaciją ir likusių leidimų kiekius gabenti krovinius į kitas šalis. Posėdžio pabaigoje aptartas asociacijos dalyvavimas spalio 25 – 27 d. Ukrainoje ir lapkričio 14 – 17 d. Uzbekistane vyksiančiose parodose.

Linavos informacija