Į pagalbą vairuotojams – navigacinė programėlė „Waze“

balandžio 30 03:53 2015 Spausdinti straipsnį Patirtis

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) prisijungė prie Junglios visuomenės programos (angl. Connected Citizens program), kurios tikslas – padėti vairuotojams dalintis eismo informacija keliuose. Šią galimybę suteikia navigacinė „Waze“ programėlė (http://www.waze.com).

„Junglios visuomenės programa suteiks daugiau galimybių gerinant eismo sąlygas Lietuvos keliuose ir padės apie eismo trikdžius vairuotojus perspėti tiesiogiai. Tai dar vienas realus žingsnis, kuriant išmaniųjų kelių sistemą mūsų šalyje“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

„Waze“ navigacinėje programėlėje, skirtoje išmaniesiems telefonams ir kitiems nešiojamiesiems elektroniniams įrenginiams, pateikiamas Lietuvos kelių tinklas ir programos naudotojų perduodama informacija.

Šios programėlės naujovė – informacija apie ribojamą eismą šalies keliuose iš Kelių direkcijos, kuri gali ne tik naudotis „Waze“ duomenimis, bet ir automatinių sąsajų būdu į programėlę teikti informaciją, esančią interneto svetainėje eismoinfo.lt.

„Jau netrukus vykstantieji Lietuvos keliais galės matyti, kuriose vietose eismas ribojamas dėl darbų, eismo įvykių, masinių renginių ar kitų priežasčių“, – teigia Kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojas, l. e. direktoriaus pareigas Egidijus Skrodenis.

„Waze“ programa yra nemokama, prie jos paprasta prisijungti, siųsti ir gauti informaciją. Ji vienija vairuotojų bendruomenę, padeda pasirinkti geriausią maršrutą, leidžia dalintis turima informacija su kitais eismo dalyviais. Taip kelionė tampa saugesnė, aiškesnė, malonesnė, o vairuotojai skatinami bendrauti, būti geranoriškais ir padėti vieni kitiems kelyje.

Susisiekimo ministerijos informacija

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.