Pamažu atnaujinama autobusų ir sunkvežimių gamyba

balandžio 21 04:59 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

„Scania“ šiuo metu ruošiasi atnaujinti gamybą „Scania Production Zwolle“ ir „Scania Production Meppel“ tiek Nyderlanduose, tiek abiejose sunkvežimių gamyklose. Tai – pirmasis žingsnis link gamybos atnaujinimo visoje Europoje. Kiti gamintojai taip pat svarsto galimybes atnaujinti autobusų bei sunkvežimių gamybą.

 

Balandžio 20 d.  „DAF Trucks“ atnaujino sunkvežimių, kabinų ir ašių gamybą Olandijos gamykloje Eindhovene ir Belgijoje „Westerlo“. Atnaujinimas atliekamas atsargiai ir lėtai, norint išsiaiškinti, ar bus įmanoma laikytis Olandijos sveikatos organizacijos, prižiūrinčios COVID-19 poveikį, nurodymų. Gamybos linijos pradės veikti iš lėto, atsižvelgiant į darbuotojų higieną, sveikatą ir saugą.

Trečiasis gamintojas, kuris pradės savo veiklą, yra „Volkswagen“. Pradės veikti Europos gamyklos, po jų – JAV, Pietų Afrikoje ir Lotynų Amerikoje. Lenkijos „Solaris“ vis dar gamino transporto priemones, tačiau daug lėčiau. Gamintojai susidūrė su iššūkiais ir kliūtimis, kylančiomis dėl uždarų sienų ir tiekėjų, tiekiančių komponentus.

Daugelis gamyklų nutraukė savo veiklą prieš mėnesį, kovo 20 d., kai buvo uždaryta visa pasaulinė gamybos sistema. Švedijos sunkvežimių ir autobusų gamintojas „Scania“ teigia, jog gamyba bus atnaujinta suplanuotai, struktūrizuotai ir palaipsniui. „Scania“ ir toliau atidžiai stebės ir derins plėtrą ir veiklą, kur svarbiausia yra asmeninis darbuotojų saugumas ir laikysis nacionalinių higienos ir socialinio atsiribojimo gairių. Be to, atidžiai stebimi ir daugelis tiekėjų, esančių „Scania“ tiekimo grandinėje.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka