Paminėta pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti

lapkričio 23 05:02 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

zvakutesSekmadienį Lietuvoje paminėta Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl eismo įvykiuose prarastų savo šeimos narių, draugų, pažįstamų, kolegų. Šią dieną dar kartą buvo atkreipiamas visuomenės dėmesys į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų. 

Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti. Jas aukojo Lietuvos policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas, dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras, Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos ir Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Lietuvos Respublikos  susisiekimo ministerijos darbuotojai. Buvo uždegtos žvakutės žuvusiųjų eismo įvykiuose atminti, žuvusių vaikų atminimą simbolizavo žaislas. Visiems Šv. Mišių dalyviams buvo padovanoti atšvaitai.

Saugaus eismo projektas ,,Saugokime vieni kitus kelyje“ tęsiamas. Jo tikslas ‒ keisti eismo dalyvių elgesį ir ugdyti kultūrą keliuose, pilietiškumą, atsakomybę bei sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu ir taip mažinti žūčių ir sužalojimų skaičių eismo įvykių metu. Vienas projekto ypatumų yra tai, kad šiame projekte sujungtos kelių institucijų pastangos – Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupijų, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos. Įvairių institucijų pastangų suvienijimas yra reikalingas, naudingas ir duodantis  teigiamų rezultatų.

Nuo š. m. pradžios iki lapkričio 18 d. Lietuvos keliuose žuvo 161 žmogus, 7 jų – vaikai.

 

Vilniaus apskr. VPK informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka