Panevėžys gavo ES lėšų miesto darnaus judumo planui parengti

gegužės 16 03:58 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Finansavimo sutartį su Transporto investicijų direkcija pasirašė Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

 

 

 

 

 

„Panevėžys – kompaktiškas miestas, čia kone viskas pasiekiama ranka. Tai mūsų stiprybė ir pranašumas. Kartu turime padaryti viską, kad susisiekimas būtų kuo patogesnis, skatinti ekologišką bevariklį transportą ir judresnį gyvenimo būdą. Spręsti šias užduotis ir padės DJP. Būtent jame numatytoms priemonėms galėsime teikti paraiškas gauti ES lėšų“, – teigia administracijos direktorius T. Jukna.

DJP yra strateginis dokumentas, kurio tikslas – spręsti Panevėžiui kylančius susisiekimo iššūkius, įgyvendinti pasaulinius ekologiškumo reikalavimus, padaryti miestą patogų, patrauklų vietos gyventojams ir svečiams. DJP įgyvendinimas leis sukurti infrastruktūrą, skatinančią sveiką gyvenimo būdą.

DJP rengiamas keliais etapais. Pirmuoju atliekama visapusė miesto transporto ir žmonių keliavimo įpročių analizė, numatomos tendencijos. Antruoju bus parengtos rekomendacijos skatinti viešojo transporto plėtrą, keliavimą aplinkos neteršiančiomis priemonėmis, eismo saugumą ir organizavimo tobulinimą, logistikos efektyvumą, alternatyvių degalų ir švaraus transporto naudojimą, specialiųjų poreikių turinčių žmonių įtrauktį, kuriant universalų dizainą, diegiant intelektines transporto sistemas. Trečiuoju etapu bus apibrėžti judumo variantai (iki 2030 m.) ir pateiktas ekonominis vertinimas. Taip pat bus sudarytas veiksmų iki 2020 m. planas, apskaičiuotos preliminarios jam įgyvendinti reikalingos lėšos.

DJP planą rengia UAB „Civitta“, VGTU Teritorijų planavimo mokslo institutas ir MB „Pupa – strateginė urbanistika“. DJP bus parengtas iki 2018 m. balandžio.

Kokybiškam, bendruomenės lūkesčius atitinkančiam DJP parengti ypač svarbi panevėžiečių nuomonė. Todėl rengėjai suplanavę nemažai susitikimų, edukacinių renginių. Visuomenė jau buvo pakviesta į 3 renginius – DJP pristatymą, seminarą apie intelektines transporto sistemas su kelione po miestą ekologišku autobusu, kelionę dviračiais ir pokalbį apie dviračių, pėsiųjų eismą.

Primename, kad DJP rengėjams reikalinga jūsų nuomonė – iki birželio 1 d. kviečiame dalyvauti apklausoje apie jūsų keliavimo įpročius, siūlymus tobulinti miesto transporto sistemą ir pan. Apklausa paskelbta www.panevezys.lt – Darnaus judumo apklausa.

DJP parengti Panevėžiui skirta beveik 63,8 tūkst. Eur. Daugiau kaip 11,2 tūkst. Eur prisidės Savivaldybė.

Šiuo metu DJP rengia daugiau kaip 10 šalies miestų, tarp jų visi 5 didieji – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys.

 

Komunikacijos skyrius

Linos Jakubauskienės nuotrauka