Parduodama Lenkijos „Solaris“ gamykla. Kas tarp galimų pirkėjų?

balandžio 04 04:35 2018 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Remiantis leidinio „Dziennik Gazeta Prawna“ informacija, kompanijos „Solaris Bus and Coach“ savininkai Solange ir Krzysztof‘as Olszewski parduoda įmonę.

 

 

 

 

 

Kol kas informacija nėra patvirtinta, tačiau, remiantis Transport-Publiczny.pl žiniomis, „Solaris“ atstovai jos nepaneigė. Teigiama, kad įmonės plėtra reikalauja papildomų investicijų. Reikia investuoti į mokslinius tyrimus, gamybos išteklius, pardavimo ir aptarnavimo tinklą.  Per pastaruosius dvidešimt metų „Solaris“ finansavo plėtrą tiek savo, tiek skolintomis lėšomis.

Pernai „Solaris“ pardavė beveik 1 400 autobusų, o šių metų užsakymų kiekis jau viršijo pernykštį, iki spalio mėnesio išnaudoti visi gamybos pajėgumai.

Remiantis „Dziennik Gazeta Prawna“ žiniomis, įsigyti gamyklą ketinimus pareiškė septyni subjektai, tarp jų – Kinijos ir Turkijos investuotojai. Pranešama, jog tarp potencialių pirkėjų nėra Vokietijos kompanijų.

„Solaris“ savininkai, pradėję nuo nulio, sukūrė sėkmingą verslą, pernai jų pajamos siekė 1 85 mlrd. PLN. Autobusai parduodami daugelyje pasaulio šalių, tarp jų – ir lenkams svarbiausia Vokietijos rinka.

Pirkiniu domisi ir Lenkijos plėtros fondas. Ši vyriausybinė institucija šiandien jau aktyviai dalyvauja investuodama į Bidgoščo „Pesa“ gamyklą. Tikimasi, kad naujas savininkas paaiškės jau gegužės ar birželio mėnesiais.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka