Parduodama Lenkijos „Solaris“ gamykla. Kas tarp galimų pirkėjų?

by Lina | balandžio 4, 2018 4:35 am

Remiantis leidinio „Dziennik Gazeta Prawna“ informacija, kompanijos „Solaris Bus and Coach“ savininkai Solange ir Krzysztof‘as Olszewski parduoda įmonę.

 

 

 

 

 

Kol kas informacija nėra patvirtinta, tačiau, remiantis Transport-Publiczny.pl žiniomis, „Solaris“ atstovai jos nepaneigė. Teigiama, kad įmonės plėtra reikalauja papildomų investicijų. Reikia investuoti į mokslinius tyrimus, gamybos išteklius, pardavimo ir aptarnavimo tinklą.  Per pastaruosius dvidešimt metų „Solaris“ finansavo plėtrą tiek savo, tiek skolintomis lėšomis.

Pernai „Solaris“ pardavė beveik 1 400 autobusų, o šių metų užsakymų kiekis jau viršijo pernykštį, iki spalio mėnesio išnaudoti visi gamybos pajėgumai.

Remiantis „Dziennik Gazeta Prawna“ žiniomis, įsigyti gamyklą ketinimus pareiškė septyni subjektai, tarp jų – Kinijos ir Turkijos investuotojai. Pranešama, jog tarp potencialių pirkėjų nėra Vokietijos kompanijų.

„Solaris“ savininkai, pradėję nuo nulio, sukūrė sėkmingą verslą, pernai jų pajamos siekė 1 85 mlrd. PLN. Autobusai parduodami daugelyje pasaulio šalių, tarp jų – ir lenkams svarbiausia Vokietijos rinka.

Pirkiniu domisi ir Lenkijos plėtros fondas. Ši vyriausybinė institucija šiandien jau aktyviai dalyvauja investuodama į Bidgoščo „Pesa“ gamyklą. Tikimasi, kad naujas savininkas paaiškės jau gegužės ar birželio mėnesiais.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/parduodama-lenkijos-solaris-gamykla-kas-tarp-galimu-pirkeju/