Paryžiaus gatvėse – futuristiniai autobusai

kovo 21 05:07 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Konceptinį autobuso modelįBHNS („Bus a haut niveau de service“) sukūrė Prancūzijos sostinės Paryžiaus transporto įmonė STIF drauge su kompanija „Transdev“. Artimiausiu metu modernūs autobusai važinės ne tik Paryžiaus centre, bet ir priemiesčiuose. Jų dėka bus sukurta vadinamoji BRT sistema, kuri jau spėjo išpopuliarėti įvairiuose pasaulio miestuose – Mechike, San Paule, Stambule ir kt.

BHNS sukurti panaudotas serijinis žemagrindis lenkiškas autobusas „Solaris“ – sudvejintas „Urbino“ modelis. Autobuso kėbulo dizainas itin modernus – autobusai aptakiu futuristiniu kėbulu ne tik garantuoja mažesnes degalų sąnaudas, bet ir papuošia miestą. Beje, naujoji transporto priemonė šiek tiek primena naujausią „Solaris“ gaminį – tramvajų „Tramino“; kai kurie dizaino elementai „pasiskolinti“ iš lenkiškojo tramvajaus.

Manevruoti transporto priemonių sraute autobuso vairuotojui padeda plačiaformatė „Siemens Optiguide“ vaizdo kamera.

Autobuso variklis – hibridinis, dyzelinis-elektrinis, kuris naudojamas hibridiniuose „Solaris“ autobuso modeliuose. Šiais metais „Urbino BHNS“ bus išbandomi Paryžiaus gatvėse. Jie veš keleivius miesto maršrutais. Jei bus priimtas sprendimas plėsti šių autobusų tinklą, prireiks sukurti atitinkamą infrastruktūrą.

Parengė Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.