Pasaulyje viešojo transporto įmonių darbuotojai nuo COVID-19 skiepijami prioritetine tvarka

by Lina | vasario 25, 2021 5:48 am

UITP pateikė informaciją apie tai, kaip skirtingose pasaulio šalyse žiūrima į viešojo transporto įmonių darbuotojų vakcinaciją nuo koronaviruso.

Pranešime pripažįstama, jog viešojo transporto įmonių darbuotojai yra labai svarbi grandis, per koronaviruso pandemiją padedanti užtikrinti gyventojų mobilumą miestuose ir tarp jų.

Skirtingose šalyse rengiamos skirtingos vakcinavimo strategijos. Kai kuriuose pasaulio miestuose prioritetine grupe laikomas viešojo transporto įmonių personalas.

UITP pasidalino keletu vakcinacijos istorijų iš viso pasaulio.

Singapūre programa, skirta vakcinai COVID-19 tiekti beveik 80 000 darbuotojų, prasidėjo sausio pabaigoje. UITP narė Sausumos transporto tarnyba (LTA) pradėjo bendradarbiauti su Sveikatos apsaugos ministerija, siūlydama vakcinuoti viešojo transporto darbuotojus. Autobusų ir geležinkelio darbuotojai buvo įtraukti į pirmąją 12 000 vakcinas gausiančių darbuotojų grupę.

Rusijos sostinėje keli tūkstančiai Maskvos transporto tinklo darbuotojų paskiepyti vakcina nuo COVID-19. Kasdien ten paskiepijama po 500 viešojo transporto įmonių darbuotojų.

Šendžene, Kinijoje, „Shenzhen Bus“ pasiūlė skiepyti darbuotojus prioritetine tvarka. Nors skiepas buvo tik rekomenduojamas, o ne privalomas, nuo praėjusių metų gruodžio pasiskiepyti panoro 16 tūkst. miesto viešojo transporto darbuotojų. Apie 12 000 darbuotojų jau paskiepyti, 5 800 jau gavo ir antrąją vakcinos dozę.

Dubajuje Kelių ir transporto tarnyba (RTA) jau paskiepijo apie 20 000 savo darbuotojų. Siekiama, kad būtų paskiepyti ne tik visi darbuotojai, bet ir jų šeimų nariai.

Austrijoje Vienos „Wiener Linien“ darbuotojus planuojama paskiepyti prioritetine tvarka, kadangi jie laikomi būtinosios infrastruktūros dalimi. Vakcinacija turėtų prasidėti vasario pabaigoje.

Amerikoje „New Jersey Transit“ parengė planą, pagal kurį darbuotojai priskiriami trečiajai būtinųjų darbuotojų grupei. Vakcinacija turėtų prasidėti vasario pabaigoje ar kovo pradžioje.

Akivaizdu, kad daugelis miestų ir šalių pasinaudojo galimybe paskiepyti viešojo transporto įmonių darbuotojus kaip teikiančius būtinąsias paslaugas per koronaviruso pandemiją.

UITP pranešime teigiama, jog viešojo transporto darbuotojai yra nepaprastai svarbūs miestams, o priimti sprendimai juos skiepyti prioritetine tvarka jų vaidmenį dar labiau išryškina.

eBus.lt

VVT nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/pasaulyje-viesojo-transporto-imoniu-darbuotojai-nuo-covid-19-skiepijami-prioritetine-tvarka/