Pirmasis „Proterra“ elektrinis autobusas išriedėjo iš gamyklos

gruodžio 31 05:26 2010 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Amerikiečių elektra varomas transporto priemones gaminanti bendrovė „Proterra“ maždaug prieš metus paskelbė pradėsianti gaminti autobusus, kuriuos elektros energija bus galima įkrauti per dešimt minučių. Amerikoje, Greenville, surinktas pirmasis „EcoRide BE35” jau nuriedėjo nuo autobusų surinkimo linijos. Tiesa, tai nereiškia, jog autobusas išsyk vežios keleivius – pirmiausia jis išsiųstas į Altoon‘os autobusų tyrimų ir bandymų centrą, kur turės atitikti visus naujoms transporto priemonėms privalomus bandymus. Juos sėkmingai išlaikę, „Proterra“ autobusai galės vežioti keleivius

Pagaminę pirmąjį „EcoRide BE35”, inžinieriai atskleidė keletą įdomių faktų; pavyzdžiui, su įkrautais akumuliatoriais autobusas gali važinėti tik tris valandas. Tačiau tai nėra problema, kadangi įkrovimo procedūra truks tik 10 minučių. Apskaičiuota, kad autobusas energijos panaudojimo efektyvumu gerokai lenkia dyzelinu varomas transporto priemones – per visą „EcoRide BE35” eksploatacinį laikotarpį jis savo šeimininkams padės sutaupyti beveik pusę milijono JAV dolerių.

Nors didžiausias „Proterra“ transporto priemonių minusas – elektros įkrovimo įranga, kuri turėtų būti ne tik autobusų parke, bet ir daugelyje galinių stotelių, vien tik elektra varomi autobusai jau sulaukė nemažai užsakymų iš Jungtinių Amerikos Valstijų viešojo transporto operatorių.

Parengė Evaldas Sidikerskis

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.