Po svarstymo pritarta pataisoms dėl transporto priemonių išregistravimo

spalio 18 04:23 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-767(2) ES), kuriomis siekiama užtikrinti šio įstatymo atitiktį Europos Sąjungos teisei.

 

 

 

 

Pagal Europos Sąjungos direktyvą yra nurodoma, kad kai yra sustabdomas leidimas dalyvauti eisme transporto priemonei dėl to, kad ji yra neatlikusi techninės apžiūros, kai pasibaigia tos priežastys, transporto priemonei vėl leidimas yra išduodamas be papildomų registravimo procedūrų. Dabar galiojančiame įstatyme yra įtvirtinta, kad po 180 dienų, jeigu tos priežastys nepašalinamos, transporto priemonė išregistruojama, o tam, kad jį grįžtų į eismą, gautų leidimą dalyvauti eisme, ji turėtų būti iš naujo užregistruojama.

Svarstomu projektu siūloma atsisakyti šio teisinio reguliavimo ir numatyti, kad transporto priemonė vėl gauna leidimą dalyvauti eisme tada, kai pasibaigia tos priežastys, dėl kurių buvo sustabdytas tas leidimas.

Motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos leidimas dalyvauti viešajame eisme Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro tvarkytojo sprendimu būtų panaikinamas ir motorinė transporto priemonė ir (ar) priekaba būtų išregistruojama, kai motorinė transporto priemonė ir (ar) priekaba būtų pripažįstama netinkama eksploatuoti.

Tam, kad įstatymo pakeitimai būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

 

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka