Pokyčiai „Transekstoje“ ir VKTI

sausio 18 04:58 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

apziurosValstybinės kelių transporto inspekcijos (VKTI) prie Susisiekimo ministerijos vadovų komandoje praėjusių metų pabaigoje įvyko nemažai pokyčių. Naujasis inspekcijos viršininkas Robertas Šerėnas, neslepiantis siekių optimizuoti bei paversti efektyvesne šios svarbios institucijos veiklą, susitiko su Techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ vadovais  ir aptarė tolesnio bendradarbiavimo gaires.

Pasak susitikime dalyvavusių „Transekstos“ prezidento prof. dr. Rimanto Didžioko ir asociacijos direktoriaus Gintauto Šlėderio, šiuo metu ypač svarbu pagerinti galimybes naudotis duomenų apie Lietuvoje registruotus ir patvirtintus transporto priemonių tipus baze. Viena opiausių problemų – periodiškai VKTI perduodamų duomenų (susijusių su pakeitimais) administravimas, nes dažnai pasikeitus viso labo vienam įrašui atitikties duomenų banke, siunčiami milžiniškos apimties informacijos paketai, kurių apdorojimas brangus ir užimantis daug laiko. G. Šlėderio siūlymu, techninės apžiūros įmonėms būtų kur kas patogiau konkrečią informaciją apie reikiamus transporto priemonių tipus gauti realaus laiko („on-Line“) režimu. Taip darbas vyktų kur kas operatyviau, o informacija būtų tikslesnė.

Be to, tokio tipo prisijungimas prie duomenų banko, sudarytų prielaidas tikslesniam bei sąžiningesniam užmokesčiui už VKTI paslaugas. Lig šiol už visą atitikties duomenų banko informaciją buvo mokamas metinis mokestis.

Susitikimo metu taip pat aptartas Techninės apžiūros įmonėse dirbančių kontrolierių  mokymo ir egzaminavimo tvarkos pokyčiai, numatyti Europos Parlemento ir Tarybos direktyvoje.

 

Transekstos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka