Pramogoms – laivas „Perlas“

gegužės 28 12:44 2012 Spausdinti straipsnį Naujienos

Kaune įsikūrusi valstybės įmonė Vidaus vandens kelių direkcija atliko unikalų darbą – seną upinį vilkiką rekonstravo į šiuolaikišką poilsinį-pramoginį laivą, skirtą kruizinėms kelionėms Nemuno upe iki pat Baltijos jūros. Šiandien Kauno keleivinėje prieplaukoje šis laivas perduotas jo savininkams – bendrovei „Nemunas Travel“.

Poilsinis-pramoginis laivas yra 26 m ilgio, dviejų denių. Jame įrengta moderni kompiuterinė sistema, kuri leis užtikrinti saugų manevravimą. Vienu metu šiuo laivu galės keliauti apie 50 poilsiautojų, kurie galės laiką leisti svečių poilsio kambaryje su modernia vėdinimo, šildymo ir apšvietimo sistema arba atvirame denyje mėgautis saule, grožėtis Nemuno pakrančių vaizdais. Nakvynei įrengtos keturios kajutės su trylika miegamųjų vietų, šiuolaikiški tualetai su praustuvais ir dušo kabinomis, maisto ruošimui skirta virtuvė su modernia įranga. Laivo įgulai įrengtos atskiros gyvenamosios patalpos priekinėje laivo dalyje. Naujasis laivas skirtas reprezentaciniams ir dalykiniams susitikimams, nedideliems susirinkimams bei pramoginiams pasiplaukiojimams.

Pasak Vidaus vandens kelių direkcijos generalinio direktoriaus Gintauto Labanausko, įmonei šis laivo rekonstrukcijos projektas buvo puikus iššūkis, nes tai pirmasis įmonėje pastatytas kruizinis laivas, skirtas plaukioti upėmis. „Manau, kad šis įgyvendintas projektas yra puiki galimybė atgaivinti keleivinį upių transportą ir didelis žingsnis į priekį skatinant vandens turizmą Lietuvoje, – teigia G. Labanauskas.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.