Prieš 90 metų į sostinės gatves išvažiavo nauji modernūs SAURER autobusai

by Lina | 4 sausio, 2022 5:17 am

Lygiai prieš 90 metų – 1932 m. sausio mėn.  1 d. – Vilniaus mieste pradėta vežioti keleivius moderniais naujais SAURER autobusais. Keleivius vežė 21 autobusas tokiais miesto maršrutais:

1 „Geležinkelio stotis–Žvėrynas (galinė stotelė Žvėryne buvo Lokių gatvėje), šiuo maršrutu autobusai važiavo kas 7–8 min.

2 „Geležinkelio stotis–Kalvarijų g., šiuo maršrutu keleiviai autobusais važiavo kas 8–9 min.

3 „Geležinkelio stotis–Antakalnis”, paskutinė stotelė Antakalnyje buvo Tramvajų gatvėje, šiuo maršrutu autobusai vykdavo kas 7–8 min.

4 „Geležinkeliečių ligoninė (Vilkpėdė) –Linkmenų g., šiuo maršrutu keleiviai buvo vežami kas pusvalandį.

5 „Katedros a. – Olandų g.”

6 „ Cerkvė (J. Basanavičiaus g.), o galinė stotelė nenurodyta. Manau, kad tai galėjo būti arba Katedros aikštė, arba Geležinkelio stotis. Taip pat nebuvo nurodyta, kas kiek laiko važiuoja autobusas paskutiniais dviem maršrutais.

1932 m. sausio 4 d. įvyko  pirmoji SAURER  autobuso avarija: autobusas, paslydęs Didžiojoje gatvėje, atsitrenkė  į tris vežikus. Rogės buvo aplaužytos, bet žmonės nenukentėjo.

Sausio 5 d. mieste jau važinėjo  32 autobusai, bet tik pirmaisiais 4 maršrutais, gerokai rečiau nei buvo skelbta tuometinėje spaudoje.  Kai kurių autobusų  salonai nebuvo įrengti, nes trūko detalių…

Kęstutis Pletkus

Autoriaus parinkta nuotrauka

Source URL: http://ebus.lt/pries-90-metu-i-sostines-gatves-isvaziavo-nauji-modernus-saurer-autobusai/