Priminimas dėl vairuotojo liudijimo naudojimo tvarkos

balandžio 11 04:08 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Lietuvos transporto saugos administracija (Administracija) primena, kad būtina ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų Administracijai grąžinti negaliojančius vairuotojo liudijimus. Jie tampa negaliojantys vežėjui nutraukus darbo santykius su vairuotoju. Grąžinant vairuotojo liudijimą Administracijai, jo antrojoje pusėje vežėjo vadovas, transporto vadybininkas arba įgaliotas asmuo turi nurodyti vardą, pavardę, grąžinimo priežastį ir pasirašyti. 

Administracija, atlikusi duomenų sutikrinimą su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SODRA) duomenimis, nustatė, kad Lietuvos Respublikos vežėjai negrąžina dalies pas juos jau nedirbančių trečiųjų šalių vairuotojų, kuriuos įdarbino ir gavo jiems vairuotojo liudijimus, vairuotojo liudijimų, kaip nustato teisės aktai.

Administracija prašo vežėjų skubiai grąžinti vairuotojo liudijimus tų vairuotojų, su kuriais yra nutraukti darbo santykiai. Iki 2022 m. balandžio 29 d. negrąžinus negaliojančių (vairuotojų, su kuriais nutraukti darbo santykiai) vairuotojo liudijimų Administracijos direktoriaus įsakymu šių liudijimų galiojimas bus panaikintas, o už vairuotojo liudijimų naudojimo tvarkos pažeidimus vežėjams bus taikomi Reglamento 1072/2009 12 straipsnio 2 dalyje nustatyti apribojimai, t. y. vežėjams bus stabdomas vairuotojo liudijimų išdavimas, kol bus grąžinti panaikinti vairuotojo liudijimai.

LTSA informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka